صفحه اصلی

درباره فراپیام

محصولات

راهکارها

خدمات

پیوستن به فراپیام

خرید اینترنتی

تماس با ما

اخبار

به گزارش ایسنا گروه نرم افزاری فرا پیام به مناسبت روز مشاهیر حسابداری به تاریخچه حسابداری و ضرورت بهره گیری از ابزار مناسب در این حوزه پرداخته است . حسابداری در جهان نزدیک به 6000 سال قدمت دارد و تاریخ نخستین مدارک کشف شده ، حسابداری به 3600 سال قبل از میلاد باز می گردد.پیشینه حسابداری در ایران نیز به نخستین تمدنهایی بر می گردد که در این سرزمین پا گرفت .حسابداری با تمدن همزاد است و به اندازه تمدن بشریت قدمت دارد ، در طول تاریخ روشهای حسابداری متنوع ومتعدی برای فعالیتهای اقتصادی ابداع شد . در آستانه قرن پانزدهم میلادی در ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی سیستم دفتر داری دو طرفه بکار گرفته شد . رساله پاچیولی لهمیت که او را پدر حسابداری جهان می نامند در قرن پانزدهم و شانزدهم به اغلب زبانهای اروپایی ترجمه شد سپس حرفه حسابداری رسمی مدرن در بریتانیا شکل گرفت و تا اواخر قرن هفدهم در اغلب کشورهای اروپایی رواج یافت و در طول قرن هجدهم تقریبا کلیه موسسات مالی و تجاری بزرگ این شیوه حسابداری را بکار می برند . بعد ار انقلاب صنعتی و تحولات اقتصادی و اجتماعی که به افزایش شمار استفاده کنندگان از اطلاعات مالی انجامید وظیفه حسابداران از رفع نیازهای صاحب سرمایه به پاسخگویی به مراجع ذینفع ارتقا یافت و به آنان نقشی اجتماعی بخشید .سپس جهت آنکه کلیه گروه های مختلف بتوانند به صورتهای مالی تهیه شده توسط موسسات اعتماد بیشتری نمایند انجمن حسابدران خبره تشکیل شد . .

. به مناسبت تقدیر از مشاهیر حسابداری | نرم افزار فراپیام

در ایران نیز نخستین انجمن حرفه ای حسابداری که در سال 1342 تاسیس شد انجمن حسابداران خبره بود.اعضای موسس این انجمن اساتید صاحب نامی همچون دکتر اسماعیل عرفانی ، دکتر حسن سجادی نژاد ؛ دکتر علی ثقفی بوده اند و از وجود صاحبنظران ارزشمندی چون دکتر فضل اله اکبری که به پدر حسابداری ایران شهرت داشتند ، دکتر عزیز نبوی ، دکتر ایرج نوروش ، دکتر رضا شباهنگ ، دکتر یحیی حساس یگانه ، دکتر ساسان مهرانی و دکتر جعفر باباجانی بهره جستند . امروزه در قرن 21 حسابدارانی که به آینده می نگرند دریافته اند ، فن آوری اطلاعات که تا چندین سال قبل به عنوان یک برتری رقابتی و یک سلاح استراتژیک مورد توجه سازمانها بوده ، امروزه به عنوان یک نیاز رقابتی مطرح می باشد اطاعات همان دادههای پرورده در سازمان است که از طریق طبقه بندی ، پالایش و سازماندهی کنار هم قرار گرفته و در روند تامین اطلاعات مدیریت در تصمیم گیریها نقش بسزایی دارد . از آنجا که مهمترین وظیفه مدیریت تصمیم گیری است پس به شدت نیازمند اطلاعات دقیق ، صحیح ، مناسب ، مختصر و مفید است حال هرچه تصمیم پیچیده تر باشد برای تحقق آن نیازمند اطلاعات گسترده تراست. بدیهی است وجود اطلاعات دقیق و گسترده نیازمند سیستم اطلاعاتی قدرتمند و کار آمد است نکته حائز اهمیت این است که در قریب به اتفاق سازمانها بخش عمده ای از اطلاعات در قلمرو اطلاعات مالی است . به همین دلیل اهمیت و نقش برجسته این قبیل اطلاعات در افزایش توان جوابگویی و تصمیم گیری مدیران کاملا مشهود است.

به مناسبت تقدیر از مشاهیر حسابداری | نرم افزار فراپیام

طبعا ضعف نظام اطلاعاتی حسابداری یا کار کرد ضعیف آن می تواند موجبات فلج شدن سازمان در مواجهه با بحرانهای اقتصادی را فراهم آورد. یکپارچگی و انسجام نظام اطلاعاتی می تواند در مدیریت و پویایی سازمان نقش بسزایی داشته باشد .مدیران سازمانها می توانند با استفاده از اطلاعاتی که ابزارهای مالی در اختیار آنان قرار می دهد به افزایش بهره وری ، ارزش آفرینی ، کاهش هزینه ها و اتلاف سرمایه و زمان دست یابند . مدیران موفق در محیط رقابتی کنونی قبل از هرگونه سرمایه گذاری بایک برنامه ریزی راهبردی ، مکانیزمی دفاعی در مقابل نیروهای رقابتی اولیه ایجاد و با هدف تدوین شکل جدیدی از ساختار در راستای افزایش کارایی و اثر بخشی گام برمی دارند. گروه شرکتهای مهندسی نرم افزاری فرا پیام با در نظر گرفتن این مهم و با شناخت دقیق از صنایع و کسب و کارها ضمن بهره گیری از نرم افزارهای جامع در حوزه های مالی ، مدیریت کالا ، فروش و خدمات پس از فروش ، زنجیره تامین و منابع انسانی در تلاش است تا ابزاری در جهت کیفیت بهتر و توسعه ایده های نوین در راستای خدمت به کشور عزیزمان عرضه نماید .

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 votes
نظری برای این مطلب ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره فراپیام

شرکت فراپیام در سال 1375 تاسیس و با هدف بهبود کسب و کار در صنایع مختلف کشور اقدام به شناسایی و تامین نیازهای صنایع مختلف در زمینه به کارگیری و بهره برداری از سیستم های اطلاعات مدیریت نموده و تلاش می نماید تا با تولید بسته های نرم افزاری در این زمینه، بهره برداری از فناوری اطلاعات را با مسیر تامین اهداف مدیران ارشد شرکت ها و صنایع مختلف همسو گرداند.

در مسیر توسعه فعالیت، در سال 1393 به جهت تقسیم صحیح تر فعالیت ها و ماموریت های تخصصی در گروه های کاری مختلف، اقدام به تحول ساختاری و ارتقاء کیفی مدیریت در مجموعه فراپیام نمودیم . در شرایط جدید کلیه فرایندهای گروه، شامل طراحی و تولید نرم افزار ، استقرار و آموزش سیستم ها، خدمات پشتیبانی سالیانه مشتریان ، تحقیق و توسعه R&D ، توسعه بازار و فروش به صورت تخصصی تفکیک شده و در قالب شرکت های عضو هلدینگ، مدیریت و اجرا می گردند. اسامی برخی شرکت های عضو هلدینگ فراپیام به شرح ذیل می باشد :

  • شرکت فراپیام (سهامی خاص) ، هلدینگ مرکزی به شماره ثبت 123472
  • شرکت خدمات ماندگار یکپارچه ایرانیان فراپیام ، شماره ثبت 475820
  • شرکت خدمات ماندگار نظام جامع شایان فراپیام ، شماره ثبت 473712
  • شرکت خدمات ماندگار شبکه فراپیام ، شماره ثبت 475815
  • موسسه آموزشی فراپیام به شماره ثبت 18149

برای دریافت آخرین اخبار ایمیل خود را وارد نمایید


گواهینامه ها و استاندارد های فراپیام

01
02
03
04
06
09
10

منوی پایین صفحه

logo-samandehi به مناسبت تقدیر از مشاهیر حسابداری | نرم افزار فراپیام
به مناسبت تقدیر از مشاهیر حسابداری | نرم افزار فراپیام

گروه شرکت های مهندسی نرم افزار فراپیام

پشتیبانی: 88544977

تهران – خیابان سهروردی شمالی – خیابان میرزای زینالی غربی – پلاک 161 – ساختمان فراپیام

کد پستی : 1576813811