راهکار شرکت های تولیدی

راهکار فراپیام در ارتباط با شرکت های تولیدی

تهیه مواد اولیه تولید
تهیه مواد اولیه تولید

تهیه مواد اولیه تولید (خرید داخلی و خرید خارجی) و نظارت بر نقطه سفارش کالاها جهت تامین مواد برای فرایند تولید محصول

مدیریت و برنامه ریزی
مدیریت و برنامه ریزی

مدیریت و برنامه ریزی تولید بر اساس سفارش مشتریان، تقاضای بازار و همچنین موجودی مواد اولیه

کنترل مواد اولیه مصرفی
کنترل مواد اولیه مصرفی

کنترل مواد اولیه مصرفی در بخش برنامه ریزی و فرمولاسیون تولید به جهت کاهش قابل توجه ضایعات تولید وارتقاء سطح کیفی محصول تولید شده

نیروی انسانی و کنترل تجهیزات کارخانه
نیروی انسانی و کنترل تجهیزات کارخانه

استفاده کارآمد از نیروی انسانی و کنترل تجهیزات تولیدی کارخانه و تسهیم هزینه های غیر مستقیم و سربار به جهت دستیابی به نظام اطلاعاتی دقیق تری در محاسبه بهای تمام شده محصول

بهای تمام شده
بهای تمام شده

کاهش منطقی بهای تمام شده محصول با استفاده از مکانیزم های مدیریتی و ابزارهای برنامه ریزی

نظام عملکرد مبتنی بر بودجه عملیاتی
نظام عملکرد مبتنی بر بودجه عملیاتی

پیاده سازی نظام عملکرد مبتنی بر بودجه عملیاتی در حوزه های مختلف تولید وانواع گزارش های مدیریتی در حوزه بهای تمام شده

تهیه مواد اولیه تولید (خرید داخلی و خرید خارجی) و نظارت بر نقطه سفارش کالاها جهت تامین مواد

خرید مواد اولیه ، حمل و نقل آنها به محل کارخانه و یا انبار مرکزی شرکت ، نظارت بر مصرف صحیح آنها ، برخی از مهم ترین چالش های مدیریتی در شرکت های تولیدی می باشد . انتخاب صحیح تامین کننده ، انتخاب بهترین نرخ در زمان خرید، نظارت دقیق بر کلیه مراحل فرایند خرید ، حمل کالا به انبار مرکزی نیز از مسایل پر اهمیت در این ارتباط می باشند . راهکار فراپیام در این بخش شامل دو زیر سیستم تدارکات داخلی و سفارشات خارجی در نرم افزار مالی بوده و با اجرای کامل این دو راهکار که جهت مدیریت خریدهای داخلی و مدیریت خریدهای خارجی از طریق ثبت سفارش ، گشایش اعتبار، دریافت اینویس ، حمل و باربری ، بیمه نامه و ترخیص از گمرک می باشد .

نگهداری صحیح کالاهای خریداری شده ، جلوگیری از آسیب دیدگی احتمالی کالاهای موجود در انبار ، کنترل کیفی مواد اولیه خریداری شده، قبل از ورود به انبار اصلی نگهداری مواد، کدبندی و آدرس دهی حمل و نگهداری کالا، مدیریت خرید کالا بر اساس نقطه سفارش کالاها به جهت جلوگیری از انباشتن غیر ضروری کالا ، از جمله ابزارها و توانمندی هایی است که در راهکار فراپیام برای مدیریت موجودی کالا طراحی شده است .

مدیریت و برنامه ریزی تولید بر اساس سفارش مشتریان، تقاضای بازار و همچنین موجودی مواد اولیه

در شرکت های تولیدی که بر اساس سفارش مشتری ، تولید محصول را انجام می دهند و یا حتی شرکت هایی که حسب تقاضای کلی بازار اقدام به تولید انبوه محصول می نمایند ، برنامه ریزی تولید و همچنین برنامه ریزی مواد جهت تولید بسیار پر اهمیت بوده و بی توجهی به این موضوع موجبات اتلاف منابع نقدینگی و یا حتی نارضایتی مشتری رادر عدم تحویل به موقع محصول فراهم می سازد. ایجاد ارتباط متناظر بین سفارشات دریافت شده ، موجودی مواد اولیه ، زمان آزاد ماشین آلات و برنامه ریزی تولید ، تضمین یک سیستم مدیریتی کامل جهت مدیریت فرایند تولید بی نقص در این ارتباط می باشد . راهکار فراپیام در این بخش تولید و ارائه زیر سیستم برنامه ریزی مواد و برنامه ریزی تولید می باشد. با استفاده از این راهکار شما می توانید براحتی بر اساس سفارشات دریافت شده اقدام به برنامه ریزی تولید نموده و برای کسری مواد اولیه از طریق زنجیر تامین اقدام نمایند.

کنترل مواد اولیه مصرفی در بخش برنامه ریزی و فرمولاسیون تولید

با وجود ابزارهای قدرتمند برنامه ریزی ، در صورتیکه به موضوع ضایعات و تفکیک ضایعات عادی از ضایعات غیر استاندارد توجه نگردد ، منافع بسیاری از کارفرمایان و صاحبان سرمایه از دست می رود . راهکار فراپیام برای مدیریت ضایعات غیراستاندارد ، ابزارها و گزارشات و هشدارهای متنوعی می باشد که در بخش فرمولاسیون و برنامه ریزی مواد پیش بینی گردیده است.

بدیهی است محصول خوب ، حاصل اجرای فرایندهای کامل تولید روی مواد اولیه خوب است . اما گاها به دلایلی محصول تولید شده دارای کیفیت مطلوب نبوده و از حد استانداردهای سازمان پائین تر است و ارائه آن به بازار مصرف آسیب جدی به جایگاه شرکت در سطح بازار خواهد زد . جهت جلوگیری از چنین مشکلی ، مدیران نیازمند ابزار مناسبی جهت تعریف تست برای هر محصول با مواد اولیه خاص و انجام آزمایشات تست کیفیت روی کالا و ثبت نتایج آن و تائید با عدم تائید کیفی کالا می باشند . اخذ انواع گزارشات مدیریتی نیز جزء لاینفک این مسئله می باشد . راهکار فراپیام در این ارتباط تولید و ارائه زیر سیستم کنترل کیفی و اداره دریافت می باشد که به واسطه آن کلیه نیازهای فوق تامین می شود.

استفاده کارآمد از نیروی انسانی و کنترل تجهیزات تولیدی کارخانه و محاسبه بهای تمام شده محصول

از آنجائیکه تاثیر کارکنان و نیروهای انسانی در بالا بودن سطح کیفی محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت ها بسیار پراهمیت بوده و همین عوامل در کاهش هزینه های تولیدی به عنوان سهم دستمزد در بهای تمام شده محصول اثر گذار می باشد.

توجه به این بخش در موفقیت عملکرد مدیران سهم به سزایی دارد . راهکار فراپیام در این بخش ، ارائه زیر سیستم پرسنلی بوده که از طریق آن کلیه موضوعات و عوامل مربوط به کارکنان از جمله برنامه ریزی آموزشی ، پیشنهادات و تشویقات دوره های تخصصی ، سوابق کاری ، ارتقاء شغلی ، مهارتهای حرفه ای و … را میتوان ثبت و گزارش گیری نمود.

از آنجائیکه نرخ ماشین آلات و ابزارآلات تولیدی بسیار و هنگفت می باشد ، لذا هزینه استهلاک و نگهداری آنها نیز عدد قابل توجهی بوده و به همین جهت در گزارشات مالی شرکت و بهای تمام شده محصول نیز جایگاه ویژه ای می یابد . علاوه بر محاسبه استهلاک ماشین آلات ، تعمیر و نگهداری آنها و همچنین هزینه مواد مصرفی ماشین آلات نیز بسیار حایز اهمیت است . راهکار فراپیام برای این موضوع زیر سیستم اموال و دارایی ثابت بوده که علاوه بر پوشش دادن کلیه موارد فوق به همراه ارسال سند حسابداری هزینه استهلاک به تفکیک مراکز هزینه تولیدی و محصول ، امکان ارائه انواع گزارشات .مدیریتی نیز فراهم می نماید.

برای محاسبه بهای تمام شده در نظر گرفتن هزینه های غیر مستقیم ، سربار و هزینه های اداری تشکیلاتی بسیار پر اهمیت می باشد . برخی هزینه ها بصورت مستقیم برای ارائه سرویس به یک خط تولید یا مرکز یا محصول خاص مصرف نمی شوند . برخی هزینه ها برای چندین مرکز یا خط تولید بصورت همزمان و مشترک مصرف می شوند . برای تفکیک دقیق این هزینه ها و دستیابی به بهای تمام شده دقیق و واقعی نیازمند ابزاری هستیم تا به واسطه آن بتوان هزینه های مشترک و اداری تشکیلاتی را بر اساس مبانی مورد نظر تسهیم نمود . راهکار فراپیام در این ارتباط که پاسخگوی تمامی نیاز های فوق می باشد ، ابزار جدول تسهیم هزینه و ابزار صدور سند تسهیم می باشد که در مقاطع زمانی مختلف ، حسب نیاز مدیران مالی مورد استفاده قرار می گیرد . مبانی تسهیم می توانند ضریب ، عدد ، آمار یا آحاد و مانده حساب مرجع باشند .

کاهش منطقی بهای تمام شده محصول

مدیریت و کاهش بهای تمام شده و جلوگیری از صرف هزینه های بی تاثیر در کمیت یا کیفیت محصول تولید شده یا خدمت ارائه شده همواره از چالش های پر مخاطره در مدیریت شرکت های تولیدی بوده است . فراپیام با ارائه ابزارها و راهکارهای متنوع و ویژه در بخش های مختلف سیستم این امکان را به شما می دهد تا علاوه بر ثبت اطلاعات مبتنی بر فرایندهای عملیاتی و اخذ گزارشات متنوع از سیستم ، بتوانید با مکانیزم های کنترلی و هشدارهای هوشمند به تحلیل این اطلاعات پرداخته و از عواملی همچون افزایش بی رویه ضایعات ، وقفه ماشین آلات ، تداخل برنامه های تولید ، توقف کاری پرسنل ، مصرف غیر استاندارد کالا در پروسه تولید ، مشکلات بسته بندی ، تداخل کاری کارکنان و … جلوگیری به عمل آورید .

ابزارهای برنامه ریزی و کنترل در حوزه مواد اولیه مصرف شده (ضایعات غیر عادی) ، منابع انسانی (حقوق و دستمزد مستقیم) ، سرمایه (برنامه ریزی خرید)، عملکرد صحیح ماشین آلات و تجهیزات تولید(برنامه ریزی تولید) کنترل محصول تولید شده با میزان مواد اولیه مصرفی (برنامه ریزی و فرمولاسیون مواد) ، جذب دستمزد مستقیم و غیر مستقیم در بهای تمام شده محصول مربوطه (تایم شیت کارکرد پرسنل)از راهکارهای فراپیام در جهت به حداقل ساختن بهای تمام شده محصول میباشد .

پیاده سازی نظام عملکرد مبتنی بر بودجه عملیاتی

در شرکت های تولیدی با توجه به هزینه های بالای خرید مواد اولیه ، دستمزد پرداختی و همچنین هزینه های سربار از یک طرف و بالا بودن هزینه های تبلیغات و همچنین بازاریابی ، توزیع و فروش از طرف دیگر ، وجوه ابزاری توانمند جهت تعیین هدف و سقف در موارد فوق ضروری است . راهکار فراپیام در این ارتباط تولید زیر سیستم بودجه که حسب نیاز مدیریت با تعریف چندین جدول بودجه به صورت همزمان برای موضوعات مختلف مدیریتی و دوره های زمانی مختلف میتوان به هدف فوق نایل شد . امکان ارائه گزارشات و نمودارهای گرافیکی از انحرافات بودجه نیز پیش بینی گردیده است .

براساس فرایندها و عملیات ثبت شده در سیستم شما می توانید در حوزه های مختلف از گزارشات مدیریتی و عملیاتی طراحی شده استفاده نمائید . در صورتیکه نیاز به تولید گزارشی جدید بر اساس نیاز خاص خود باشید ، می توانید از ابزارهای گزارش ساز فراپیام استفاده نمائید.

دانلود کاتالوگ دمو