راهکار صنایع بازرگانی

راهکار فراپیام در ارتباط با شرکت های بازرگانی

مکانیزیم خرید و مدیریت و بهای تمام شده کالا
مکانیزیم خرید و مدیریت و بهای تمام شده کالا

مدیریت صحیح و نظارت دقیق بر خرید کالا و مدیریت موجودی کالا ، مکانیزم های صحیح انبار داری ، جایگذاری کالا بر اساس نقطه سفارش و محاسبه سود و زیان ناویژه حاصل از فروش کالا

ابزارهای ویژه در ثبت اطلاعات فروش و بازاریابی
ابزارهای ویژه در ثبت اطلاعات فروش و بازاریابی

مکانیزم های نرخ گذاری کالا برای گروه های مختلف مشتریان و ساختار تخفیف های ویژه برای گروه های مشتریان ، کنترل اعتبار مشتریان وکنترل عملکرد بازاریابان

ارتباط موثر بین فروش و خزانه داری در طول فرآیند فروش
ارتباط موثر بین فروش و خزانه داری در طول فرآیند فروش

برقراری ارتباط بین فاکتورهای صادر شده و اسناد دریافتنی از مشتریان، ایجاد انواع سیاست های فروش و راس گیری فاکتورهای فروش و همچنین وصول مطالبات مربوط به مشتریان

ردیابی حمل و تحویل کالا به مشتریان
ردیابی حمل و تحویل کالا به مشتریان

کنترل اطلاعات مربوط به سیستم حمل و نقل کالا به همراه اطلاعات باسکول و کنترل و پیگیری سفارشهای تحویل نشده

مدیریت وجوه نقد
مدیریت وجوه نقد

مدیریت گردش وجوه نقد و کنترل لحظه ای جریان نقدینگی

سیستم ارتباط با مشتریان و گارانتی
سیستم ارتباط با مشتریان و گارانتی

ارزیابی عملکرد و میزان وفاداری مشتریان و ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی کالاهای فروخته شده

مکانیزیم خرید و مدیریت و بهای تمام شده کالا

شرکت های بازرگانی در اولین قدم نیازمند طراحی مکانیزم و فرایندی کامل و مستقیم جهت تامین و خرید کالای خود می باشند. کالاهای مورد هدف ممکن است از تولید کنندگان یا تامین کنندگان داخلی تهیه شود ولی در اکثر مواقع از تامین کنندگان خارجی اقدام به خرید می نمایند . انتخاب صحیح کالا و فروشنده ، بسته بندی ، حمل ، بارگیری ، مسائل مربوط به بیمه کالا و سایر موارد پر اهمیت از چالش های مدیران در این بخش از فعالیت می باشد . راهکار فراپیام برای این دسته از نیاز مدیران ، سیستم های تدارکات داخلی و سفارشات خارجی می باشد . در این دو سیستم کلیه فرایندهای استعلام نرخ ، مقایسه استعلام ها ، دستور خرید ، فرایند خرید ، دریافت پیش فاکتور و … همچنین موارد مربوط به بانک و وزارت بازرگانی ، بیمه نامه و نهایتا دریافت کالا یا ترخیص کالا از گمرک پیش بینی شده است . محاسبه بهای تمام شده ریالی و ارزی کالای خریداری شده در رسید انبار فراپیام بطور اتوماتیک منعکس و ثبت می گردد .

نگهداری صحیح کالاهای خریداری شده ، جلوگیری از آسیب دیدگی احتمالی کالاهای موجود در انبار ، کد بندی و آدرس دهی محل نگهداری کالا ، کنترل کالاهای کم گردش و راکد ، مدیریت خرید کالا بر اساس نقطه سفارش کالاها به جهت جلوگیری از انباشتن غیر ضروری کالا ، از جمله ابزارها و توانمندی هایی است که در راهکار فراپیام برای مدیریت موجودی کالا طراحی شده است .

بدیهی است هدف هر بنگاه اقتصادی از فعالیت خود ، کسب درآمد و سود مطلوب می باشد . راهکار فراپیام تحت عنوان گزارش سود و زیان ناویژه این امکان را به شما می دهد که تفاوت حاصل از نرخ فروش کالا که در فاکتور فروش قید گردیده منهای مبالغ مربوط به مرجوعی همان کالا را با نرخ خرید یا بهای تمام شده کالا که در زمان رسید انبار به سیستم اعلام کرده اید محاسبه نموده و بر اساس روش های استاندارد نرخ گذاری نماید وتحت عنوان گزارش سود و زیان بر اساس کالا ، فاکتور و یا انبار استفاده کنید .

سیاست گذاری بر نرخ فروش و ابزارهای ویژه در ثبت اطلاعات فروش و بازاریابی

شرکت های بازرگانی حسب شرایط بازار ،عملکرد رقبا ، افزایش یا کاهش میزان عرضه و تقاضای کالا در بازار اقدام به افزایش و یا کاهش نرخ های خود می نمایند . این افزایش و کاهش نرخ بصورت رقم ثابت یا ضریبی می باشد . همچنین برای جذب مشتریان جدید و تماس با بازارهای نو ، تعریف مکانیزم های ویژه تخفیف برای گروه مشتریان خاص نیازمند ابزارهای مدیریتی در این ارتباط می باشد. راهکار فراپیام برای این نیاز ، تولید و توسعه سیستم هایی است که از طریق آن شما می توانید برای هر کالا در هر مقطع زمانی یک نرخ فروش مستقل برای هر مشتری یا گروه مشتری داشته باشید . دقیقا همین امکان برای تعریف تخفیفهای ردیفی و تخفیفهای پایان فاکتور مشتریان موجود است . افزایش و کاهش گروهی نرخ فروش کالاها هم در این رابطه پیش بینی شده است که در سرعت بخشیدن به پیاده سازی سیاست های نرخ گذاری کالا بسیار موثر است .

واحد های فروش شرکت ها، بر اساس تقسیم کاری بین پرسنل اقدام به انجام عملیات فروش نموده و در بسیاری از موارد که تیم های فروش با حجم تماس و یا درخواست زیادی مواجه می شوند فرصت کافی جهت ثبت اطلاعات مربوط به فرایند های فروش در سیستم را ندارند و در هنگام ثبت اطلاعات با عجله ، گاها خطای انسانی مشکل ساز می شود . راهکار فراپیام برای رفع این مشکل ، طراحی و ارائه ابزارهای مفیدی است که پس از ثبت سفارش و درخواست مشتری در سیستم ، می تواند بصورت تکی یا گروهی با استفاده از مکانیزم فراخوانی اطلاعات ، بدون ورود اطلاعات مجدد و صرفا با زدن چند کلیک ، اطلاعات فرایند های بعدی مشتری را در سیستم ایجاد نماید . ایجاد فاکتورهای فروش ، مجوز تحویل کالا و صادره انبار برای گروه مشتریان بصورت یکجا از جمله این توانمندیها می باشد .

محاسبه پورسانت یکی از امکانات نرم افزار مالی فراپیام است که با استفاده از آن می‌توان شرایط و قوانین مربوط به چگونگی دریافت کمیسیون نمایندگان فروش را تعریف و با بررسی گزارشات موجود در سیستم تصمیمات مفیدی برای مجموعه خود اتخاذ نمود از مزایای استفاده از امکان مدیریت پورسانت فروشندگان با استفاده از نرم افزار می‌توان به کاهش خطا در هنگام محاسبه پورسانت، صرفه‌جویی در زمان، مشاهده و مقایسه عملکرد فروشندگان با توجه به اهداف تعریف شده به منظور بهبود عملکرد سازمان و رسیدن به اهداف مورد نظر اشاره نمود.

دانلود کاتالوگ دمو