صفحه اصلی

درباره فراپیام

محصولات

راهکارها

خدمات

پیوستن به فراپیام

خرید اینترنتی

تماس با ما

رونمایی از محصول جدید فروشگاه ساز اینترنتی فراپیام

با توجه به پرهزینه بودن راه اندازی فروشگاه های فیزیکی در سطح شهر و گستردگی رقابت درفروش کالاها در فضای اینترنت و استفاده از ابزارهای قدرتمند در حوزه فناوری اطلاعات، شرکت فراپیام نرم افزاری برای ساخت یک فروشگاه مجازی تولید کرده که در جهت توسعه کسب وکار در فضای مجازی با تمامی امکانات و به روزترین راه کارها در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

رونمایی از محصول جدید فروشگاه ساز اینترنتی فراپیام | نرم افزار فراپیام

ایجاد فروشگاه اینترنتی، تبلیغ و اطلاعات كامل محصولات یك شرکت به نمایش درمی آید و مشتری با داشتن كارت پرداخت واسطه ویا کارت های اعتباری، پس از جستجو و انتخاب، درخواست خرید می کند. سایت واسطه پس از كسر مبلغ محصول از حساب وی، این درخواست را در وهله اول از طریق دورنگار و یا تلفن (در آینده از طریق کامپیوتر به صورت آنلاین و یا از طریق SMS و یا تلفن گویا) به فروشنده ارجاع می دهد و فروشنده می بایست در مدت زمان توافق شده، کالا را برای مشتری ارسال نماید.

مزایای ایجاد فروشگاه اینترنتی برای فروشندگان

داشتن ویترینی قابل رؤیت در سرتاسر ایران و كشورهای منطقه داشتن بازدیدکنندگان بسیار شرکت ها، ادارات، مؤسسات، بنگاه های تجاری، متخصصان، دانشجویان و…

رونمایی از محصول جدید فروشگاه ساز اینترنتی فراپیام | نرم افزار فراپیام

وسعت نامحدود فروشگاه های اینترنتی

درفروشگاه های سنتی به علت كمبود جا، امكان نگهداری تمامی محصولات بر اساس تنوع، اندازه، تركیبات و … وجود ندارد كه این مسئله در فروشگاه اینترنتی کاملان حل شده است یعنی به دلیل عدم محدودیت در فضا، فروشنده می تواند سبد محصولات تولیدی خود را به متنوع ترین شكل ممكن به همراه توضیحات كامل و بیان برتری های كیفی و فنی به زبان ساده و با درج قیمت ها و عکس های زیبا در معرض دید مشتریان قرار دهد.

كاهش هزینه های جانبی وسود آوری بیشتر

درفروش مستقیم محصولات به مشتریان در فروشگاه اینترنتی، هزینه هایی از قبیل كارمزد، خواب سرمایه و سایر هزینه های جانبی کاهش یافته و بنابراین سود بیشتری عاید فروشنده می شود.

نداشتن محدودیت زمانی

فعالیت فروشگاه های سنتی محدود به ساعات و روزهای غیر تعطیل می باشد اما فروشگاه های اینترنتی مطلقاٌ چنین محدودیتی نداشته و در تمامی ساعات شبانه روز و تمامی روزهای سال در دسترس عموم بازدیدکنندگان قرار دارد.

رونمایی از محصول جدید فروشگاه ساز اینترنتی فراپیام | نرم افزار فراپیام

پرداخت اینترنتی

پرداخت اینترنتی عبارت است از پرداخت توسط کارت های پرداخت یا اعتباری، كسر از موجودی خریدار و واریز به حساب فروشنده. تمامی مراحل فوق به صورت اینترنتی انجام می پذیرد.

از چه طریق می توانید مشتریان خود را راضی كنید؟

 • فروشنده می تواند با اختصاص بخش ناچیزی از سود حاصله در هر فروش آنلاین، قیمت محصول خود را كاهش دهد تا مشتری بیشتری را جلب نماید.
 • فروشنده می تواند قیمت محصول را ثابت نگه داشته و در عوض از سود حاصله هدایای زیبایی را از قبیل ملزومات جانبی كالای به فروش رفته خود، كالاهای کوچک تر و ارزان قیمت تر و یا كالای موردعلاقه كودكان و یا هدایای تبلیغاتی را به همراه محصولات خود برای مشتری ارسال نماید
 • فروشنده با پرداخت هزینه ناچیز حمل كالا به محل موردنظر مشتری، رضایت بیشتر آنان را فراهم و كالای خود را در بازار و در مقایسه با محصولات مشابه، رقابتی تر می نماید.
 • فروشنده با استفاده از امكانات سایت واسطه می تواند خدمات ثبت نام آنلاین مشتریان برای پر كردن برگ گارانتی و حتی قسمی از خدمات مشتریان خود را انجام داده و رضایت هر چه بیشتر آنان را تأمین نماید.
رونمایی از محصول جدید فروشگاه ساز اینترنتی فراپیام | نرم افزار فراپیام

مزایای خرید از فروشگاه های اینترنتی برای خریداران

 1. عدم برخورد به ترافیك
 2. نبودن آلودگی هوا
 3. عدم نیاز به رفتن به داخل طرح ترافیک
 4. یافتن كالاها باقیمت پایین تر نسبت به فروشگاه های سنتی
 5. قابلیت مقایسه قیمت ها و مشخصات كالاها در كمترین زمان
 6. امكان خرید در آرامش منزل
 7. امكان خرید در هر ساعت از شبانه روز
 8. عدم مشكل حمل ونقل كالای خریداری شده
 9. تحویل كالای خریداری شده درب منزل
 10. بیمه بودن كالای خریداری شده
 11. مزایای ایجاد فروشگاه اینترنتی برای فروشندگان

حل مشكل حمل ونقل

در حال حاضر (VTE) در حال مذاكره با شركت پست، پیك بادپا، پست ۱۹۳ و چندین شركت فعال حمل ونقل خصوصی، در خصوص واگذاری حمل كالا به آنان می باشد. به این ترتیب به زودی این امكان فراهم خواهد شد تا شركت حمل طرف قرارداد با (VTE)، كالا را از محل فروشگاه سنتی و یا انبار گرفته و به مشتری تحویل نماید.

بیمه

بر اساس مذاكرات در حال انجام با چند شركت بیمه، كلیه كالاهای به فروش رفته از طریق فروشگاه اینترنتی، مشمول بیمه خواهند بود تا هیچ گونه خسارتی متوجه فروشنده و خریدار نگردد.

امكان فروش قسطی

در این مورد لازم به توضیح است كه سایت واسطه در حال مذاكره با بزرگ ترین فروشنده فروش قسطی در ایران جهت حل مشكلات فروش قسطی از قبیل مشكل پرداخت، نحوه قسط بندی، ضمانت و … می باشد.

رونمایی از محصول جدید فروشگاه ساز اینترنتی فراپیام | نرم افزار فراپیام

مزایای استفاده از تجارت الكترونیكی

به طورکلی مزایای استفاده از تجارت الكترونیكی را می توان به پنج دسته تقسیم كرد كه شامل بستر ارتباطی، از بین رفتن واسطه ها، افزایش قدرت خریداران و پیدایش بازارهای جدید برای تولیدکنندگان، سفارشی كردن محصولات درخواستی و خدمات پشتیبانی قوی و پیدایش مؤسسات اقتصادی نو پا و رقابت سراسر است.

1-بستر مناسب اطلاعاتی و ارتباطی

یكی از امكاناتی كه اینترنت در اختیار تجارت و بازرگانی قرار می دهد اطلاعات نسبتاً كامل و گسترده ای است كه در مورد هر كالا چه ازنظر فنی و چه به لحاظ تجاری می توان یافت. امكانی كه در دنیای واقعی، ارزش تجاری بسیار زیادی دارد اما بدون صرف هزینه و زمان زیاد به دست نمی آید. ارزش دیگر تجارت الكترونیكی آن است كه امكان ایجاد ارتباط باهمه افرادی كه برای تكمیل یك فرآیند بازرگانی لازم است با آن ها تماس گرفته شود، در کوتاه ترین زمان از طریق e-mail،chat و روش های دیگر امکان پذیر است.

۲- حذف نسبی واسطه‌ها

حذف واسطه ها یكی دیگر از ارزشمندترین دستاوردهای تجارت الكترونیكی می باشد كه باعث كاهش بی سابقه قیمت كالاها و خدمات در جهان شده است. بر اساس برآوردهای انجام شده، حذف واسطه ها و ایجاد ارتباط مستقیم بین خریداران و فروشندگان بین ۱۵ تا ۵۰ درصد موجب كاهش قیمت تمام شده كالاها و خدمات برای مشتریان شده است.

3-پیدایش طیف گسترده ای از تولیدكنندگان و مصرف کنندگان در سرتاسر جهان

افزایش قدرت خریداران و پیدایش بازارهای جدید برای تولیدکنندگان ارتباط اینترنتی فرصتی را در اختیار خریداران قرار می دهد كه بتوانند با طیف گسترده ای از تولیدكنندگان در سرتاسر جهان ارتباط برقرار کنند و از این طریق به تقاضای موردنظر خود از بین پیشنهادهای مختلف برسند و در مقابل فروشندگان قدرت چانه زنی بیشتری برای كسب امتیاز و مزایای بیشتر داشته باشند. درصورتی که در دنیای حقیقی به علت محدودیت های ناشی از فاصله جغرافیایی، مشتریان چنین قدرت انتخابی ندارند. البته این ساختار برای تولیدكنندگآن هم دارای مزایا و امتیازات فراوانی است. ازجمله می توان به امكان عرضه و فروش محصولات به تمام مردم جهان اشاره كرد. درواقع تجارت الكترونیكی به تولیدكنندگان امكان جهانی شدن محصولاتشان را با صرف هزینه كم (نسبت به آنچه در مقابل به دست می آید) می دهد. شاید جالب باشد كه بدانید به عنوان مثال، جلد پنجم كتاب داستانی هریپاتر توانسته است با استفاده از شیوه فروش آنلاین در شب اول انتشار خودفروشی معادل یک میلیون جلد را در جهان داشته باشد. امكان وقوع چنین حادثه شیرینی برای ناشر این كتاب در دنیای حقیقی، آن هم در مدت زمانی كوتاه، یا اصلاً محال بود یا به امكانات گسترده مالی و تبلیغاتی و توزیع نیاز داشت كه هر سازمانی توانایی انجام آن را دارا نیست.

4-سفارشی كردن محصولات و خدمات پشتیبانی قوی

مزیت دیگر تجارت الكترونیكی آن است كه شما قادر خواهید بود كه محصولات مورد درخواست خود را به صورت سفارش و مطلوب خود خرید كنید. به عنوان مثال ما می توانیم هنگام مراجعه به سایت شركت Dell كامپیوتر مورد درخواست خود را باهمان خصوصیاتی كه مایلیم، سفارش داده و خریداری كنیم. در این فرایند روش كار شركت دل برای قبول سفارش درخواستی به این صورت است كه ابتدا امكان انتخاب و ارائه پیشنهاد در اختیار مشتری قرار می گیرد. سپس پیشنهاد مشتری با توجه به امكانات شركت موردبررسی قرارگرفته و نهایتاً موردقبول یا عدم قبول قرار می گیرد. در صورت قبول درخواست، مراحل بعدی ثبت سفارش و دریافت مبلغ طی می شود و اعلام ارسال كالا و شیوه پیگیری محموله در مدت ارسال از طریق فرستادن e-mail های متعدد انجام می شود.

رونمایی از محصول جدید فروشگاه ساز اینترنتی فراپیام | نرم افزار فراپیام

مشتری نیز به نوبه خود می تواند زمان دریافت را اعلام نماید. نهایتاً مشتری می تواند با دادن اطلاعات مختلف در مورد كالاهای خریداری شده و برقراری ارتباط الكترونیكی با شركت تولیدكننده نسبت به رفع نقص كالای موردنظر اقدام نماید. شرکت هایی كه از این طریق به فروش محصولات و خدمات خود اقدام می کنند به طور دائم از طریق روش مای مختلف، سریع و کم هزینه در ارتباط با مشتریان خود هستند و پشتیبانی قوی باعث ترغیب مردم به خرید از اینترنت می شود. در سال های نخست رواج شیوه الكترونیكی فروش كالا، استفاده از این روش فقط برای كالای كوچك و ارزان مثل ساعت، عروسك، كتاب، لباس استفاده می شد اما اكنون با توجه به رشد روزافزون تجارت الكترونیكی، صنایع بزرگی همچون صنعت ماشین سازی نیز به این روش رو آورده اند. مثلاً با مراجعه به سایت شركت فورد می توانیم ماشین مورد درخواست خود را ازنظر رنگ یا امكانات جانبی به دلخواه انتخاب كنیم.

5-پیدایش مؤسسات اقتصادی نوپا و رقابت سراسر

یكی از پیامدهای تجارت الكترونیكی ایجاد مؤسسات جدید اقتصادی است كه توانایی رقابت و حتی در مواردی سبقت گرفتن از شرکت های کهنه کار رادارند. در حال حاضر دو نوع بازار خریدوفروش یعنی بازار سنتی و حقیقی و بازار مجازی و مبتنی بر شبكه به موازات یكدیگر عمل می کنند و هرکدام دارای قواعد تجارتی خاص خود هستند كه گاه دارای خصوصیاتی مشترك و گاه با یكدیگر متفاوت هستند. در برخی موارد کسب وکارهای نوپا توانسته اند با ایجاد سیاست های كاربردی در بازار جدید مجازی گوی رقابت را از رقبای سنتی بگیرند و بازار محصولات مختلف را تصاحب كنند. مثلاً می توان به رقابت بین مؤسسه BarnesNoble و شركت Amazon در خریدوفروش كتاب یا موارد دیگری چون Dell در كامپیوتر و etoys در اسباب بازی اشاره كرد.

رونمایی از محصول جدید فروشگاه ساز اینترنتی فراپیام | نرم افزار فراپیام

شکل های گوناگون تجارت الكترونیكی

استفاده از اینترنت به عنوان مهم ترین بستر ارتباطی در تجارت الكترونیكی هم زمان با رشد روزافزون شبكه جهانی ارتباطات باعث پیدایش مدل های گوناگونی در این تجارت گردیده است. این مدل ها حاصل تعامل سه گروه اصلی از افراد یك جامعه، از دیدگاه اقتصادی، هستند كه عبارت اند از دولت یا سازمان های وابسته (government)، سازمان های تجاری و اقتصادی، تولیدكنندگان كالا و ارائه کنندگان خدمات (business) و درنهایت مردم عادی كه خریداران نهایی كالا یا خدمات (consumer) هستند. مدل های مختلف تجارت الكترونیكی از تعامل دوبه دوی این سه گروه اصلی حاصل می شوند.

رونمایی از محصول جدید فروشگاه ساز اینترنتی فراپیام | نرم افزار فراپیام

۱- مدل B۲B

در مدل (B۲B) ارتباط بین دو یا چند سازمان، مؤسسه اقتصادی، تولیدکنندگان مواد اولیه، تولیدكنندگان انواع مختلف كالای مصرفی، ارائه کنندگان انواع گوناگون خدمات و موردنظر است، درواقع این مدل را به نوعی می توان توسعه یافته مدل قدیمی تر

۲- مدل های B۲C و C۲B

EDI (Electronic Data Interchange)دانست. ۱ مدل B ۲B دربرگیرنده همان عملیاتی است كه در EDI انجام می شد یعنی تبادل اطلاعات، داده ها، ثبت سفارش، خریدوفروش و همچنان وجود دارد؛ اما در مدل جدید فرآیند ارتباطی بسیار باز و قابل انعطاف طراحی شده طوری كه تولیدكنندگان مواد اولیه، تولیدكنندگان كالاهای مختلف و فروشندگان و توزیع کنندگان بتوانند به راحتی با یكدیگر ارتباط مستقیم داشته باشند. این به معنی كاهش واسطه ها نیز هست. موضوعی كه به نوبه خود باعث كاهش قیمت ها می شود. عوامل ذکرشده باعث گردیده است كه این مدل به عنوان اصلی ترین مدل تجارت الکترونیکی به حساب آید و طی مدت كوتاهی كه از زمان پیدایش آن می گذرد درآمد قابل توجهی را نصیب صاحبان سرمایه سازد. بر اساس آمارهای موجود، بازرگانان و فعالان در این عرصه توانسته اند از درآمد ۴۳ میلیارد دلاری در سال ۹۸ به ۱۳۰۰ میلیارد دلار در پایان سال ۲۰۰۴ برسند.

۳- مدل C۲C

رونمایی از محصول جدید فروشگاه ساز اینترنتی فراپیام | نرم افزار فراپیام

این دو مدل بیان کننده ارتباط متقابل بین تولیدكننده اصلی كالاهای گوناگون با استفاده کننده و خریداران نهایی این محصولات و خدمات می باشد. این روزها می توان كالاهای مختلفی از مواد اولیه صنعتی گرفته تا اتومبیل، ماشین آلات صنعتی و كالاهای عمومی مانند مواد غذایی، محصولات فرهنگی، گل و گیاه و اقلام كادویی را به همراه طیف وسیعی از خدمات مثل رزرو هتل، بلیت هواپیما، قطار، اتوبوس، اجاره ماشین و به صورت آنلاین خریداری كرد. در این دو مدل تولیدكنندگان می توانند مصرف کنندگان نهایی محصولات خود را شناسایی كنند و محصولات خود را به صورت مستقیم به آن ها عرضه كنند B۲C مصرف کنندگان نیز به نوبه خود می توانند از بین تولیدكنندگان، آنكه شرایط مطلوب تر را دارا می باشد و ازهرجهت مناسب تر است را انتخاب نمایند C۲B مدل های B۲C و C۲B معمولاً دارای مزایایی چون خرید ارزان تر كالا نسبت به دنیای واقعی هستند. مزیت دیگر، امكان ارسال كالا به مكان درخواستی خرید است. فرق اصلی بین دو مدل B۲C و C۲B در نحوه خرید و شیوه ایجاد ارتباط بین مشتریان و تولیدكنندگان می باشد. در مدل B۲C خریداران اطلاعات كافی در مورد كالای موردنیازشان، شركت عرضه کننده آن و قیمت خود كالا در دنیای حقیقی را دارا می باشند و بیشتر به علت پایین تر بودن بهای محصول در اینترنت از این مدل برای خرید خود استفاده می کنند.

۴- مدل های در ارتباط با دولت

مدل های مرتبط با دولت را نیز می توان به سه دسته تقسیم كرد. دسته اول شامل مدل های G۲B و B۲G است. در این دو مدل سازمان ها، نهادها و مراكز دولتی و وابسته به دولت در ارتباط با مراكز اقتصادی، بنگاه های تجاری و شرکت های تولیدكننده و ارائه کننده كالا و خدمات هستند. در این ساختار طرفین با مراجعه به یكدیگر و تعامل باهم از طریق شبکه های كامپیوتری امور بازرگانی میان خود را انجام می دهد. این امور شامل مواردی چون گرفتن انواع مجوزها از دولت و سازمان های مربوطه، پرداخت وجه مورد درخواست دولت، گرفتن اطلاعات از نهاد دولتی و موارد دیگری است كه همگی در این دو مدل خلاصه می شوند.

رونمایی از محصول جدید فروشگاه ساز اینترنتی فراپیام | نرم افزار فراپیام

مزیت اصلی این دو ساختار صرفه جویی در انجام عملیات گوناگون برای دولت و سازمان های مربوطه و كاهش زمان انجام این امور و كاهش نیروهایی است كه بیهوده صرف انجام کم بازده و یا بدون بازده در سازمان ها می شود. دسته دوم شامل مدل های G۲C و C۲G است. در این دو مدل ارتباط بین مردم و سازمان های دولتی مطرح می باشد و رابطه میان دولت و مردم بیش از آنكه ماهیتی تجاری داشته باشد، حول وحوش خدماتی كه دولت می تواند به مردم ارائه كند و یا تسهیل ارتباطات مالی مردم و دولت درزمینهٔ امور مالیاتی و مشابه آن دور میزند. فعالیت های این دو مدل شامل مواردی چون گرفتن انواع مدارك شناسایی، انجام عملیات بانكی و گرفتن اطلاعات از دولت است. دسته سوم نیز بر اساس مدل G۲G است كه ارتباط و تقابل بین دو سازمان دولتی دو یا چند وزارتخانه را فراهم می سازد و مواردی چون ارتباط شهرداری ها با پلیس، وزارت كشور، نهادهای نظامی و … را شامل می شود. در این مدل مبادلات میان دوسوی یك فرآیند الكترونیكی ممكن است شامل مبادلات بازرگانی باشد یا صرفاً به تبادل اطلاعات محدود باشد.

در قسمت قبل به مدل های مختلف تجارت الكترونیك اشاره كردیم و از مدل B۲C به عنوان یكی از مدل های اصلی این شیوه تجارت یاد کردیم. بخش مهمی از این مدل تجارت الكترونیك به ابزاری متكی است كه كارت اعتباری نامیده می شود و ابزار الكترونیكی نقل و انتقال پول به شمار می رود. بسیاری از مردم مایل اند بدانند این کارت ها چه هستند و چگونه می توان آن ها را تهیه و مورداستفاده قرارداد. اگرچه در ایران هنوز یك نوع كارت اعتباری استاندارد كه در سراسر كشور و در تمام بانک ها معتبر باشد و قابلیت استفاده در شبكه اینترنت را (دست کم برای مبادلات داخلی) داشته باشد معرفی نشده است، ولی اغلب افراد آشنایی با این کارت ها و امكان استفاده از آن ها را مقدمه و پیش زمینه های برای ورود به دنیای خریدوفروش الكترونیكی می دانند. در این قسمت از مجموعه مقالات الفبای تجارت الكترونیك نگاهی مختصر به تاریخچه، ساختار و انواع كارت اعتباری خواهیم داشت. در مقالات بعدی شرح نحوه استفاده از این کارت ها را در شبكه اینترنت به تفصیل توضیح خواهیم داد.

رونمایی از محصول جدید فروشگاه ساز اینترنتی فراپیام | نرم افزار فراپیام

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 votes
نظری برای این مطلب ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره فراپیام

شرکت فراپیام در سال 1375 تاسیس و با هدف بهبود کسب و کار در صنایع مختلف کشور اقدام به شناسایی و تامین نیازهای صنایع مختلف در زمینه به کارگیری و بهره برداری از سیستم های اطلاعات مدیریت نموده و تلاش می نماید تا با تولید بسته های نرم افزاری در این زمینه، بهره برداری از فناوری اطلاعات را با مسیر تامین اهداف مدیران ارشد شرکت ها و صنایع مختلف همسو گرداند.

در مسیر توسعه فعالیت، در سال 1393 به جهت تقسیم صحیح تر فعالیت ها و ماموریت های تخصصی در گروه های کاری مختلف، اقدام به تحول ساختاری و ارتقاء کیفی مدیریت در مجموعه فراپیام نمودیم . در شرایط جدید کلیه فرایندهای گروه، شامل طراحی و تولید نرم افزار ، استقرار و آموزش سیستم ها، خدمات پشتیبانی سالیانه مشتریان ، تحقیق و توسعه R&D ، توسعه بازار و فروش به صورت تخصصی تفکیک شده و در قالب شرکت های عضو هلدینگ، مدیریت و اجرا می گردند. اسامی برخی شرکت های عضو هلدینگ فراپیام به شرح ذیل می باشد :

 • شرکت فراپیام (سهامی خاص) ، هلدینگ مرکزی به شماره ثبت 123472
 • شرکت خدمات ماندگار یکپارچه ایرانیان فراپیام ، شماره ثبت 475820
 • شرکت خدمات ماندگار نظام جامع شایان فراپیام ، شماره ثبت 473712
 • شرکت خدمات ماندگار شبکه فراپیام ، شماره ثبت 475815
 • موسسه آموزشی فراپیام به شماره ثبت 18149

برای دریافت آخرین اخبار ایمیل خود را وارد نمایید


گواهینامه ها و استاندارد های فراپیام

01
03
04
06
07
09
16
18

منوی پایین صفحه

logo-samandehi
رونمایی از محصول جدید فروشگاه ساز اینترنتی فراپیام | نرم افزار فراپیام

گروه شرکت های مهندسی نرم افزار فراپیام

02188544977

تهران – خیابان سهروردی شمالی – خیابان میرزای زینالی غربی – پلاک 161 – ساختمان فراپیام

کد پستی : 1576813811