ارتباط نرم افزار فراپیام با سیستم های CRM

احسان مهدیزاده
زمان مطالعه : 12دقیقه دیدگاهها

ارتباط نرم افزار فراپیام با سیستم های CRM

ظهور سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM(Customer Relationship Management) را میتوان متعلق به عصر سوم انقلاب صنعتی یا “عصر مدیریت ارتباط با مشتری” دانست.

در اولین دوره از انقلاب صنعتی تمرکز شرکت ها و کارخانه ها بر کمییت و میزان تولید محصولات بود که در این دوره بیشتر تولید کننده ها سعی بر افزایش میزان تولید خود داشتن و همواره سعی بر این بود تا هزینه و بهای تمام شده محصولات و خدمات را برای جذب مشتری بیشتر به کمترین میزان خود برسانند. در کشورهای فرانسه ، المان ، بریتانیا و امریکا استفاده از روش های جدید برای کاهش هزینه ها و تولید انبوه محصولات جهت ارائه به مشتریان همواره در اولویت بود.

در اواخر انقلاب صنعتی کشورهایی که همواره برای حضور در عرصه تولید تلاش میکردند سعی بر این داشتند تا با ارائه کیفیت بیشتر بتوانند جذب مشتریان خود را بیشتر کنند. میتوان گفت عصر دوم با نام “انقلاب کیفیت” در کشورهایی مثل ژاپن و امریکا شکل گرفت.

در این دوره اخذ گواهی های مدیریت کیفیت محصولات و خدمات (TQM) در راس کار کارخانه ها و کارگاه ها قرار گرفت. میتوان گفت در این دوره رقابت بر سر کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده به مشتری بود. در این دوره کشور ژاپن پیشتاز بود.

پس از دوره “انقلاب کیفیت” عصر جدیدی با نام “انقلاب مدیریت مشتری” آغاز شد در این دوره سعی بر این شد تا کلیه نیازها و توقعات مشتریان توسط ارائه کنندگان خدمات و محصولات مرتفع شود.

همواره برای باقی ماندن درعرصه بازار جای هیچ اشتباهی از سوی تولید کننده پذیرفته نبود و مشتری میتوانست به راحتی از محصولی به محصول دیگر مهاجرت کند.در این میان تولیدکنندگان کالا و خدمات با استفاده از ابزارهای نرم افزاری و سخت افزاری موجود ، کلیه نیازهای مشتری را ثبت و پیگیری و آنالیز میکردند.

در نتیجه میتوان گفت نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) متعلق به این دوره هستند. رفته رفته شرکت های نرم افزاری وارد این عرصه شدند. از جمله شرکت های ارائه دهنده CRM در این عرصه میتوان به شرکت Microsoft اشاره نمود.

اهمیت استفاده از نرم افزارهای CRM :

میتوان گفت مهمترین و حیاتی ترین ارکان یک سازمان ؛ مشتریان آن هستند. امروزه با استفاده از نرم افزارها میتوان کلیه روابط و ارتباطات با مشتری را در کسری از زمان تهیه و آنالیز نمود. همچنین میتوانید با استفاده از متدها و روش های به روز میزان رضایت سنجی مشتریان خود را مورد بررسی قرار دهید.

شما میتوانید مشتریان خود را دسته بندی کنید و بر اساس میزان سودآوری آنها برای سازمان به آنها خدمات ارائه دهید. لذا با استفاده از نرم افزارهای CRM میتوانید روابط خود با مشتریان را مورد ارزیابی قراردهید.

اهمیت ارتباط نرم افزار CRM سازمان شما با سایر نرم افزارها :

یک نرم افزار CRM خوب میتواند به حفظ مدیریت ارتباط با مشتری و اثر بخشی در موفقیت مشتریان سازمان کمک بسزایی نماید. کسب اطلاع برخط وآنلاین از وضعیت مشتری اعم از میزان فروش، میزان درخواست های مشتری ، وضعیت حساب مشتری و ارائه گزارش به مشتری میتواند به مدیریت روابط با مشتری کمک شایانی نماید. بنابراین یک نرم افزار CRM به منظور مدیریت ارتباط با مشتری میبایست دسترسی به داده های مختلف سازمان را داشته باشد.

به طور مثال یک CRM میبایست حداقل با سیستم فروش، سیستم خدمات پس از فروش، نرم افزار حسابداری، سیستم انبار، سیستم پشتیبانی ارتباط داشته باشد تا بتواند در ارزیابی وضعیت مشتری و گروه بندی مشتریان گزارشاتی را به مدیران و کارشناسان ارائه نماید.

رویکرد نرم افزار یکپارچه شرکت مهندسی فراپیام در حوزه ارتباط با CRM سازمان شما :

در نرم افزار یکپارچه مالی و مدیریت فراپیام این امکان در نظر گرفته شده تا بتواند با CRM سازمان شما ارتباط برقرار نماید.از آنجایی که کانورت اطلاعات میتواند برای سازمان ها هزینه بر باشد، این امکان در سیستم یکپارچه فراپیام طوری در نظر گرفته شده تا بدون نیاز به کانورت اطلاعات ، ارتباط بین نرم افزار CRM سازمان شما و سیستم یکپارچه فراپیام برقرار شود. همچنین میتوانید بدون اعمال تغییرات در کدینگ CRM خود امکان برقراری ارتباط با نرم افزار فراپیام را مانند روال قبلی خود داشته باشید.

یکی از ویژگی های مهم سیستم های یکپارچه مالی و مدیریت فراپیام انعطاف پذیری بسیار بالا در برقراری ارتباط با سایر سیستم های سازمان شما از جمله CRM میباشد. امکان یکپارچه سازی تمامی نرم افزارهای موجود در سازمان شما با رعایت اصل انطباق پذیری با استانداردهای صنایع تولیدی و بازرگانی و خدماتی مبتنی بر اصول مهندسی نرم افزار در سیستم های یکپارچه فراپیام پیاده سازی شده است.

امکان ارتباط CRM شما از طریق بستر وب در وب سرویس های ارتباطی یکپارچه فراپیام دیده شده است. اگر سازمان شما به گستردگی یک شهر یا یک کشور و بیشتر است این بستر برای برقراری ارتباط از طریق شبکه اینترنت فراهم می باشد.

نرم افزار مالی و مدیریت فراپیام با بیش از ۱۵ سال سابقه در توسعه و پشتیبانی مطابق نیاز بازار و مشتری ، امروز با استفاده از ابزارهای روز دنیاتوانسته است با دها نرم افزار در سازمانهای مختلف ارتباط برقرار نموده و امکان تبادل اطلاعات به شکل اتوماتیک، خودکار و آنلاین و آفلاین برقرار نماید.

سخن آخر :

خوشحال خواهیم شد تجارب خود را در این زمینه با ما درمیان بگذارید تا ما نیز و سایرین نیز از این تجارب ارزشمند بهرمند گردیم

نویسنده: احسان مهدیزاده

								
برچسب ها :
0 0 رای ها
رتبه
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
دانلود کاتالوگ دمو