صفحه اصلی

درباره فراپیام

محصولات

راهکارها

خدمات

پیوستن به فراپیام

خرید اینترنتی

تماس با ما

بلاگ

در طراحی یک وب سایت فروشگاهی اولین مسیری که میبایست طی شود kick of meeting (جلسه ای برای بحث و تبادل نظر در زمینه ی موضوع های مختلف است) و سپس این نتایج به کامپیوترها وارد شده و طراحی سایت انجام میشود.

پنج مسیر حیاتی که میتوان در طراحی یک وب سایت از آن استفاده کرد: طراحی وب سایت فروشگاهی  | نرم افزار فراپیام
1- نقشه سایت و user flow :

در ابتدا kick of meeting برگزار کنید، شما باید یه تحقیق میدانی انجام دهید یعنی یک تحلیل از رقیب را انجام داده و پرسوناهای کاربری را توسعه دهید.( پرسوناها شخصیت هایی خیالی هستند که برای نشان دادن انواع کاربران مختلفی که از یک وب سایت یا محصول استفاده می کنند، تعریف می شوند).شما آماده شروع هستید اما دو سوال مهم وجود دارد که در ابتدا باید از اول مشخص شود،اینکه سه ارجحیت اول برای وب سایت مشخص شود و این کار تصویر خوبی از چیزی که برای آن مهم است در اختیار شما میگذارد. این کار نیاز دارد که شما از منظر ارجحیت ها شروع به فکر کردن کنید و به توسعه و متمرکز ماندن کمک میکند.در عین حال درهایی برای بحث و تبادل نظر درباره ی معنی آن ارجحیت ها و اگر منطقی باشد برای تطبیق با آنها باز میکند. دومین نکته که باید در نظر گرفت این است، یک وب سایت موفق چه شکل و شکل شمایلی دارد، وقتی شروع به طرح ریزی user flow و اهداف میکنید این سوال به شدت مهم میشود.زمانیکه این اطلاعات را در دست داشته باشید میتوانید ایجاد یک طرح برای وب سایت را آغاز کنید که همان نقشه ی سایت است. یک نقشه ی سایت اولین بصری سازی محتوایی که بر روی یک وب سایت قرار میگیرد و چگونگی سازماندهی آن است.این اولین گام به سمت یک محصول متمرکز بر کاربر و محتوا محور به شمار میرود.، دو دیدگاه دراینجا وجود دارد: اول به اهداف کسب و کارتان نگهی بیندازید و دوم به دنبال به دست آوردن چه چیزی هستید؟ سپس بفهمید مشتریان شما به دنبال چه چیزی هستند. پیوند این دیدگاه ها نهایتا موفقیت را شکل خواهد داد.کار را با فکر کردن به انواع اطلاعاتی آغاز کنید که هم اهداف کمپانی و هم اهداف کاربر را کنار هم قرار میدهد.اهداف کاربران (مشتریان) را در ارجحیت قرار دهید، اینکه در نظر بگیرید چه چیزی برای کاربران (مشتریان) بهترین است و در عین حال به نفع خود آنان خواهد بود بسیار سودمند است. به عنوان مثال اگر شرکت یک تکنولوژی جدید اختراع کرده باشد در ارجحیت قرار دادن اطلاعات مربوط به آن تکنولوژی برای کاربر از این منظر که این تکنولوژی میتواند مشکلات آنها را حل کند بهتر از بیان تاریخچه و ماموریت آن شرکت خواهد بود.

2- گام دوم customer acquisition funnel :

در این مرحله از کار شما از قبل ، شروع به تئوریزه کردن سفر یک کاربر از طریق وب سایت کرده اید و احتمالا درباره ی اینکه چنین کاری آنها را به چه ترتیب هدایت میکند شروع به فکر کردن کنید.برای ایجاد یک قیف مشتری ، خودتان را به جای کاربر بگذارید و تصور کنید ما در حال راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی کفش هستیم.اگر یک کاربر با هدف خرید یک جفت کفش به سایت ما برسد هدف ما این است که انجام این کار را برای آنها تا جائیکه امکان دارد را تسهیل میکنیم. یک فروشگاه کفش آنلاین باید سریعا و به شکلی موثر کاربران را از طریق فرایند خرید به کاربر نهایی هدایت نمود.یک طرح برای درگیر کردن کاربران باید با محتوای مرتبط ایجاد کرد و میبایست این فرایند را ساده سازی کرد و به طور منظم این کار را دنبال کنیم.

طراحی وب سایت فروشگاهی  | نرم افزار فراپیام

توسعه ی customer acquisition funnel چیزی است که وب سایت شما را به جای اینکه فقط یک تصویر زیبا باشد به یک ابزار تجاری تبدیل میکند.

2- گام سوم محتوا :

محتوا قلب وب سایت فروشگاهی است، چیزی است که چگونگی ارتباط شما با مردم را فراهم میکند.از این طریق است که محصول خود را میفروشید.چیزی است که طراحی خود را براساس آن بنا میکنید.طراحی یک وب سایت فروشگاهی بدون محتوا مثل تلاشی برای کنار هم قرار دادن یک پازل بدون وجود قطعات پازل است.شما فقط آیتم های اتفاقی نزدیک هم را در نظر میگیرید و تلاش میکنید آنها را درون هم قرار دهید. باید در نظر بگیرید که طراحی بخش لذت بخشی برای مشتری است، محتوا بخش دشوارتر داستان است.به همین علت نکته ی مهمی است که میتواند یک پروژه را تشکیل دهد.

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 votes
نظری برای این مطلب ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

درباره فراپیام

شرکت فراپیام در سال 1375 تاسیس و با هدف بهبود کسب و کار در صنایع مختلف کشور اقدام به شناسایی و تامین نیازهای صنایع مختلف در زمینه به کارگیری و بهره برداری از سیستم های اطلاعات مدیریت نموده و تلاش می نماید تا با تولید بسته های نرم افزاری در این زمینه، بهره برداری از فناوری اطلاعات را با مسیر تامین اهداف مدیران ارشد شرکت ها و صنایع مختلف همسو گرداند.

در مسیر توسعه فعالیت، در سال 1393 به جهت تقسیم صحیح تر فعالیت ها و ماموریت های تخصصی در گروه های کاری مختلف، اقدام به تحول ساختاری و ارتقاء کیفی مدیریت در مجموعه فراپیام نمودیم . در شرایط جدید کلیه فرایندهای گروه، شامل طراحی و تولید نرم افزار ، استقرار و آموزش سیستم ها، خدمات پشتیبانی سالیانه مشتریان ، تحقیق و توسعه R&D ، توسعه بازار و فروش به صورت تخصصی تفکیک شده و در قالب شرکت های عضو هلدینگ، مدیریت و اجرا می گردند. اسامی برخی شرکت های عضو هلدینگ فراپیام به شرح ذیل می باشد :

  • شرکت فراپیام (سهامی خاص) ، هلدینگ مرکزی به شماره ثبت 123472
  • شرکت خدمات ماندگار یکپارچه ایرانیان فراپیام ، شماره ثبت 475820
  • شرکت خدمات ماندگار نظام جامع شایان فراپیام ، شماره ثبت 473712
  • شرکت خدمات ماندگار شبکه فراپیام ، شماره ثبت 475815
  • موسسه آموزشی فراپیام به شماره ثبت 18149

برای دریافت آخرین اخبار ایمیل خود را وارد نمایید


گواهینامه ها و استاندارد های فراپیام

01
03
04
06
07
09
16
18

منوی پایین صفحه

logo-samandehi
طراحی وب سایت فروشگاهی  | نرم افزار فراپیام

گروه شرکت های مهندسی نرم افزار فراپیام

02188544977

تهران – خیابان سهروردی شمالی – خیابان میرزای زینالی غربی – پلاک 161 – ساختمان فراپیام

کد پستی : 1576813811