۷ نرم افزار کاربردی برای تبدیل گفتار به نوشتار

احسان مهدیزاده
زمان مطالعه : 12دقیقه دیدگاهها

۷ نرم افزار کاربردی برای تبدیل گفتار به نوشتار

قابلیت تبدیل گفتار به نوشتار حداقل یک بار برای هر شخصی آرزو بوده است. اگر فردی هستید که در تایپ کردن سرعت عمل ندارید، به قدری درگیر هستید که فرصتی برایش ندارید یا سریع تر از نوشتن، فکر می کنید، این قابلیت می تواند برایتان بسیار غنیمت شمرده شود.

امروزه نرم افزار هایی در دسترس اند که می توانند این وظیفه را به نحو احسن برایتان به انجام برسانند. نکاتی که باید در انتخاب این قبیل نرم افزار ها مد نظر قرار دهید شامل دقت، اصطلاحات و اختصار ها و همچنین زبان های در دسترس است. در این مقاله از شبکه دانش فراپیام به معرفی ۷ نرم افزار کاربردی در تبدیل گفتار به نوشتار می پردازیم.

Google Assistant

google assistant

Google assistant یا همان دستیار گوگل کارهای زیادی انجام می دهد. از پخش موزیک تا باز کردن نقشه. قابلیت تشخیص صدا را می توان یکی از بهترین قابلیت های آن به شمار آورد. می توانید با گفتار به اطلاعات مختلف دسترسی پیدا کنید و بخواهید وظایف مختلفی را برایتان انجام دهد.

دستیار گوگل همین طور می تواند گفتار را به نوشتار تبدیل کند. به کمک آن می توانید ایمیل ذخیره کنید، در تقویم خود تاریخ ثبت کنید و پیام بفرستید. برای ارتقا توانایی های یادداشت صوتی در دستیار گوگل می تونید از IFTTT یا if This Then That استفاده کنید.

Speech to text

خبرنگاران و یا منشی ها که باید نوشته ها و مصاحبه های زیادی را مکتوب کنند از این نرم افزار ابراز رضایت کردند. این نرم افزار قابلیت تبدیل هر نوع صدا و یا ویدیو را به فرم نوشتار به بیش از ۸۰ نوع زبان دارد. پس از ضبط صدا می توانید فایل صوتی را به نرم افزار انتقال داده و سپس نسخه مکتوب آن را به نرم افزاری دیگر مثل دراپ باکس انتقال دهید.

نکته ای که درباره این نرم افزار وجود دارد این است که تنها در تولیدات شرکت اپل قابل دسترسی است و از آن جایی که در خود اپ امکان ضبط صدا وجود ندارد فایل صدا یا تصویر باید در آن بارگزاری شود. در ابتدا امکان استفاده رایگان به مدت ۱۵ دقیقه برای کاربران در نظر گرفته شده که باید به ازای هر ساعت اضافه ۵ دلار و برای ده ساعت استفاده ۳۰ دلار پرداخته شود.

Speechnotes – speech to text

نویسندگانی که سریع تر از نوشتن، فکر می کنند قدردان این نرم افزار خواهند بود. به لطف دو ویژگی این نرم افزار تبدیل گفتار به نسخه مکتوب آن دقیق و سریع پیش خواهد رفت؛ اول اینکه حین فکر کردن و یا نفس کشیدن ضبط متوقف نخواهد شد و دم اینکه می توانید برای نوشتن علائم نگارشی آن را به صورت گفتار دستور کنید.

این نرم افزار به صورت رایگان در دسترس است و تبلیغات کمی مزاحم کارتان خواهد بود که البته با تبدیل به نسخه پرمیوم آن می توانید از شر آن ها خلاص شوید. این نرم افزار تمام فایل های ضبط شده شما را به فرم TXT ذخیره می کند و برای استفاده از آن الزامی به باز کردن برنامه وجود ندارد. به یاد داشته باشید که استفاده از آن تنها بر روی مرورگر و یا سیستم عامل اندروید امکان پذیر است.

Voice Notes

اگر ایده ای به ذهنتان می رسد و قلم و کاغذ در دست ندارید، راه حل دوم ضبط آن است. voice notes  با قابلیت تشخیص صدا می تواند آن را یادداشت کند، آرشیو این نت ها و سینک کردنشان با تقویم برای تنظیم یادآور از دیگر مزایای این نرم افزار است.

اگر می خواهید به زبان دیگری جز انگلیسی یادداشت بردارید، خوب است بدانید که این نرم افزار قادر به تشخیص بیش از ۱۱۹ زبان است. ویس نوت به صورت رایگان در دسترس است و در کنار تمام این مزایا، معایبی نیز متوجه آن است که از مهم ترین آن می توان به محدودیت به سیستم عامل اندروید اشاره کرد.

SpeechTexter

اگر مشغول انجام کاری هستید و نمی توانید دست از آن بکشید اسپیچ تکستر می تواند به جای شما پیام، ایمیل و یا توییتتان را بنویسد. این نرم افزار با کاربری آسان و ساپورت بیش از ۶۰ زبان و دقت ۹۵ درصدی دستیاری مناسب برای روزهای پرمشغله شماست. از دیگر مزایای این نرم افزار می توان به استفاده آفلاین از آن نیز اشاره کرد.

Dragon anywhere

نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار

این نرم افزار برای سیستم عامل اندروید و IOS در دسترس می باشد که در حوزه نرم افزارهای مرتبط با نوشتار بسیار مطرح است. از ویژگی های آن می توان به دقت ۹۹ درصدی و امکان ویرایش با صدا اشاره کرد. همین طور با گذشت زمان و اداپت شدن با صدای شما کار کرد آن سریع تر و دقیق تر خواهد شد.

این نرم افزار محدودیت کاراکتر نداشته و تا هر زمان که نیاز داشته باشید می توانید از آن استفاده کنید. همین طور این امتیاز برای شما در نظر گرفته می شود تا با مشخص کردن حوزه موضوعات عمل کرد دقیق تری را به کار بگیرید. به اشتراک گذاری نوشته ها به واسطه ایمیل، دراپ باکس و اور نوت قابل انجام است و در نسخه های پشتیبان آن کار در کامپیوتر نیز ممکن خواهد بود.

مطمئنا این سطح از دقت و امکانات با پرداخت هزینه در اختیار گذاشته می شوند، هزینه استفاده از Dragon anywhere به صورت ماهانه ۱۵ و سالانه ۱۵۰ دلار است.

Braina

براینا یک نرم افزار شخصی است که می توانید از طریق آن و به واسطه سیستم عامل اندروید و یا IOS با دیگران تعامل کنید. این برنامه می تواند صدای شما را در وب سایت های مختلف و یا نرم افزار های دیگر تبدیل به نوشتار کند.

این برنامه غالب عبارات دارویی، پزشکی و علمی را می شناسد و از این رو برای کاربرد های کاری و تحصیلی بسیار مفید واقع می شود. همین طور این امکان وجود دارد که عبارات و اسامی نامتعارف را نیز به آن بشناسانید. مانند دیگر برنامه ها، این نرم افزار نیز بیش از ۱۰۰ زبان را پشتیبانی می کند  و برای دسترسی به تمامی امکانات آن به صورت سالانه پرداخت ۴۹ دلار و برای اشتراک دائم پرداخت ۱۳۹ دلار الزامی است.

نویسنده: احسان مهدیزاده

								
برچسب ها :
0 0 رای ها
رتبه
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
دانلود کاتالوگ دمو