بررسی گارانتی در لوازم خانگی

احسان مهدیزاده
زمان مطالعه : 12دقیقه دیدگاهها

بررسی گارانتی در لوازم خانگی

ایران با جمعیت قریب بر ۸۰ ملیون ، پتانسیلی قوی برای مصرف لوازم خانگی دارد. این بازار مهم و بزرگ دارای دو دسته تامین کننده می باشد. در حالت کلی تولید کنندگان و شرکت های بازرگانی وارد کننده لوازم خانگی تامین کنندگان این صنعت می باشند.

اگر نگاهی واقعی به این صنف داشته باشیم به این نتیجه می رسیم که سهم واردات در این صنعت بسیار بیشتر از سهم تولید می باشد، چه بسا که در تولید لوازم خانگی نیز بسیاری از این لوازم به صورت نیمه آماده (CKD) وارد کشور شده و در خط های تولید تنها این دستگاه ها مونتاژ شده یا درصد کوچکی از قطعات آنها تولید این کارخانه ها می باشد.

با توجه به مسائل فوق الذکر و سهم بالای واردات در این صنعت، تحریم ها و مشکلات ناشی از آن این صنعت را با مخاطرات زیادی رو به رو کرده است و سهم کشور های مختلف در این بازار کاهش یافته است. هرچند با چشم دوختن تجار ایرانی به بازار چین این کمبود ها تا حدودی جبران گردیده است، اما با توجه به افزایش قیمت ارز و کاهش قدرت خرید مردم، تا حدود زیادی از کیفیت این محصولات کاهش یافته است. با توجه به این عوامل، نیاز به پشتیبانی و گارانتی معتبر در این حوزه به شدت احساس می شود.

بر اساس مصوبه سال ۱۳۹۰ هیئت دولت، جهت حمایت از مصرف کنندگان کالا های با کیفیت ایرانی، کلیه کالا های ایرانی چه تولیدی و وارداتی باید نرم افزار خدمات پس از فروش مورد تائید سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده را داشته باشند. هر چند این مصوبه تا چند سال لازم الاجرا نبود ولی در چند سال اخیر این مصوبه اجرایی گردیده است و دو سازمان قانونی حمایت از حقوق مصرف کننده و سازمان صنعت و معدن مجری این مصوبه گردیده اند.

در این قانون داشتن خدمات پس از فروش معتبر یکی از شروط لازم برای گرفتن کارت بازرگانی برای شرکت های بازرگانی و مجوز تولید برای شرکت های تولیدی می باشد. در بند های این قانون داشتن نرم افزار خدمات پس از فروش یکی از شروط لازم جهت تائید خدمات پس از فروش می باشد.

شرکت فراپیام بیش با بیش از دو دهه فعالیت در صنعت نرم افزار کشور با ارائه راه حل های راهبردی، نرم افزار جامع خدمات پس از فروش خود را ارئه داده است که تمام نیاز های خدمات پس از فروش شرکت های فعال در حوزه لوازم خانگی را نیز پوشش می دهد. شرکت فراپیام تولید کننده نرم افزار مالی مفتخر است با ارائه این نرم افزار گام بلندی در جهت تعالی این صنعت برداشته است.

نویسنده: احسان مهدیزاده

								
برچسب ها :
0 0 رای ها
رتبه
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
دانلود کاتالوگ دمو