صنعت لوازم خانگی و نرم افزار خدمات پس از فروش

زمان مطالعه : 12دقیقه دیدگاهها

صنعت لوازم خانگی و نرم افزار خدمات پس از فروش

ایران با جمعیت قریب بر ۸۰ میلیون نفر پتانسیلی قوی برای مصرف لوازم خانگی دارد. این بازار مهم و بزرگ دارای دو دسته تامین‌کننده می‌باشد. در حالت کلی تولیدکنندگان و شرکت‌های بازرگانی واردکننده لوازم خانگی تامین‌کنندگان این صنعت می‌باشند.

اگر نگاهی واقعی به این صنف داشته باشیم به این نتیجه می‌رسیم که سهم واردات در این صنعت بسیار بیشتر از سهم تولید می‌باشد، چه بسا که در تولید لوازم خانگی نیز بسیاری از این لوازم به صورت نیمه‌آماده (CKD) وارد کشور شده و در خط‌های تولید تنها این دستگاه‌ها مونتاژ شده یا درصد کوچکی از قطعات آنها تولید این کارخانه‌ها می‌باشد. اینجاست که اهمیت خدمات پس از فروش در این صنعت مشخص می گردد.

با توجه به مسائل فوق‌الذکر و سهم بالای واردات در این صنعت، تحریم‌ها و مشکلات ناشی از آن این صنعت را با مخاطرات زیادی روبه‌رو کرده و سهم کشورهای مختلف در این بازار کاهش یافته است.

هرچند با چشم دوختن تجار ایرانی به بازار چین این کمبودها تا حدودی جبران شده است، اما با توجه به افزایش قیمت ارز و کاهش قدرت خرید مردم، تا حدود زیادی از کیفیت این محصولات کاهش یافته است. با توجه به این عوامل، نیاز به پشتیبانی و گارانتی معتبر در این حوزه به شدت احساس می‌شود.

بر اساس مصوبه سال ۱۳۹۰ هیات دولت، جهت حمایت از مصرف‌کنندگان کالاهای با کیفیت ایرانی، همه کالاهای ایرانی چه تولیدی و وارداتی باید خدمات پس از فروش مورد تایید سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده را داشته باشند.

هر چند این مصوبه تا چند سال لازم‌الاجرا نبود ولی در چند سال اخیر این مصوبه اجرایی شده است و دو سازمان قانونی حمایت از حقوق مصرف‌کننده و سازمان صنعت و معدن مجری این مصوبه شده‌اند.

در این قانون داشتن نرم افزار خدمات پس از فروش معتبر یکی از شروط لازم برای گرفتن کارت بازرگانی برای شرکت‌های بازرگانی و مجوز تولید برای شرکت‌های تولیدی می‌باشد. در بندهای این قانون داشتن نرم‌افزار خدمات پس از فروش یکی از شروط لازم برای تایید خدمات پس از فروش می‌باشد.

نرم ‌افزار خدمات پس از فروش مذکور بهتر است یک سیستم کدینگ بسیار قوی داشته باشد که همه ابعاد یک سازمان خدمات پس از فروش اعم از قسمت‌های مختلف سازمان، دستگاه‌ها، عیوب، قطعات و بسیاری از آیتم‌های دیگر را در بر ‌گیرد وکمک شایان و قابل توجهی جهت تهیه گزارشات کاربردی و مدیریتی می‌کند. سازمان‌ها با در دست داشتن گزارشات مبتنی بر اطلاعات حقیقی می‌توانند تصمیمات جدی در جهت بهبود کیفیت محصولات خود بگیرد.

به عنوان مثال در شرکت‌های تولیدکننده کالا به‌دست آوردن گزارش خرابی‌های یک دستگاه به خصوص بر اساس عیب‌های آن به سازمان کمک می‌کند تا در صورتی که این خرابی‌ها از درصد خاصی بگذرد اعلام اپید می‌کنند .

و به دنبال راه حل برای آن عیب خاص باشند و یا حتی دستور توقف تولید در جهت بهبود رضایتمندی مشتریان را صادر کنند

از دیگر امکانات این نرم‌افزارها می‌توان به تعریف سناریو برای هر سازمان اشاره کرد. این خصوصیت باعث می‌شود تا خدمات پس از فروش یک سازمان بدون کمترین تغییر سناریو و بلاک دیاگرام خود را در سیستم تعریف کند و با متحمل شدن کمترین هزینه، نرم‌افزار را با ساختار خود منطبق کند.

همچنین از خصوصیات اصلی و مهم این نرم‌افزارها سیستم مبتنی بر کارتابل می‌باشد که برای هر شخص که دارای پست در سازمان می‌باشد یک کارتابل تعریف می‌شود و بلاک‌های تعریف شده در سناریو را به آنها مرتبط می‌سازد. در واقع در این قسمت شما یک اتوماسیون اداری در قسمت خدمات راه‌اندازی می‌کنید تا در کمترین زمان کارها و مکاتبات اداری ارجاع شود و اقدامات لازم در هر کارتابل انجام شود.

به عنوان مثال یک شرکت ممکن است دارای قسمت‌های مختلف در فواصل مکانی گوناگون باشد. قسمت‌هایی مثل انبار و تعمیرگاه‌های مختلف و واحد تولیدی از این بخش‌ها می‌باشد که این خصوصیت نرم ‌افزار خدمات پس از فروش فراپیام همه این قسمت‌ها را به هم وصل می‌کند و همه آنها مانند یک سیستم یکپارچه با هم در ارتباط می‌شوند.

از دیگر ویژگی‌های مهم و درخور این نرم‌افزار می‌توان ببه علاوه داشتن روابط‌عمومی، پذیرش، تعمیرگاه‌ها، نمایندگی‌های مختلف، انبارهای مختلف، مدیریت مشتریان و نظرسنجی هوشمند نام برد که همه آنها در خدمات پس از فروش صنایع مختلف، کاربردی و راهگشا می‌باشد.

بدون شک داشتن پکیج نرم‌ افزار مالی و خدمات پس از فروش در کنار هم نیز بسیار مفید خواهد بود، این دو سیستم ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر داشته و باعث ایجاد یکپارچگی در سازمان‌ها می‌شود. این خصوصیت باعث می‌شود که انتقال اطلاعات بین سیستم مالی و خدمات پس از فروش بدون دخالت کاربر و بدون خطا انجام شود.

تا اینجا به بخش کوچکی از خصوصیات یک نرم افزار خدمات مناسب صنعت لوازم خانگی اشاره کردیم برای اینکه بتوانید بیشتر با اینگونه نرم افزارها آشنا شوید توصیه می شود حتما در این خصوص با فرم دمو نرم افزار را پر نمایید تا در کوتاهترین زمان توضیحات تکمیلی را در این زمینه دریافت نمایید.

سخن آخر :

اگر در صنعت لوازم خانگی مشغول به کار هستید و خوشحال خواهیم شد دغدغه های خود را در بخش خدمات پس از فروش با ما در میان بگذارید تا سایرین هم از نظرات شما بهره مند گردند.

نویسنده: تیم محتوای فراپیام

								
برچسب ها :
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
دانلود کاتالوگ