۱۲ عادت فروشندگان موفق

احسان مهدیزاده
زمان مطالعه : 12دقیقه دیدگاهها

۱۲ عادت فروشندگان موفق

آیا فکر می‌کنید کسانی که فروش بهتری از شما دارند و فروشندگان موفق به‌شکلی اتفاقی به این‌نقطه رسیده‌اند و یا شانس بهتری نسبت به دیگران داشته‌اند؟ اگر پاسخ شما به این‌پرسش مثبت است پس باید مجددا روی این‌مسئله فکر کنید. رسیدن به اهداف بلند ‌مدت در زمینه فروش، نیاز‌مند رشد عادت‌های خوب است که باعث بهره ‌وری بیشتر شما می‌شود. رضایت به خوب بودن کافی نیست و باید در فروش خوب عالی باشید.

در این ‌مقاله از فراپیام قصد داریم تا شما را با ۱۲ عادت فروشندگان موفق آشنا کنیم؛ پس اگر علاقه دارید تا فروش خود را متحول کنید می‌توانید با همراهی ما تا پایان مطلب، اولین قدم را به‌خوبی بردارید.

آیا فروشندگان موفق توانایی ذاتی و منحصر‌به‌فردی دارند

پاسخ به این‌سوال در نگاه اول می‌تواند کمی پیچیده به‌نظر برسد، اما با کمی تفکر می‌توانیم جواب قانع‌کننده برای آن پیدا کنیم. ممکن است توانایی‌های ذاتی و داشتن استعداد فروش کمک خوبی به بسیاری از افراد کند ولی حقیقا این است که بخش زیادی از توانایی فروش و موفقیت در آن بسته به تمرین و یادگیری فرد است.

اگر توانایی فروش فرایندی ذاتی بود، این‌حجم از کتاب درباره مهارت‌ها و راز‌های فروش موفق چاپ نمی‌شد و خواننده‌ای هم برای آن‌ها وجود نداشت. مهارت‌ها و آموخته‌های صحیح اگر تبدیل به عادت شوند خود‌به‌خود مسیر ما را هموار می‌کنند تا بتوانیم آسان‌تر به اهداف خود دست پیدا کنیم.

دلیل دیگری که نشان می‌دهد فروشندگان موفق همه موفقیت‌ها را به‌صورت ذاتی ندارند، شکست‌هایی است که بسیاری از فروشندگانی که در حال حاضر موفق هستند، آن‌ها را تجربه کرده‌اند. به‌ندرت می‌توان فروشنده خوبی را پیدا کرد که در هیچ‌زمانی شکست را تجربه نکرده باشد.

حتی ممکن است مثال‌هایی را دیده باشید که در گذشته اصلا فروشنده خوبی نبوده‌اند، ولی حال به فروشی فوق‌العاده دست پیدا کرده‌اند. پس با همه این‌تفاسیر می‌توان دریافت که  فروشندگی مهارتی است که با تکرار و ممارست می‌توان در آن رشد کرد.

نیازی نیست همه مهارت‌ها را کشف کنید، بلکه به‌آسانی می‌توانید از تجربه‌های دیگران استفاده کنید و مسیر پیشرفت را برای خود آماده کنید.

۱۲ عادت فروشندگان موفق

داشتن فاکتور‌های زیادی هم‌چون دانش کافی درباره کالا، علاقه به فروش و تلاش برای بهتر شدن باعث می‌شود تا یک فروشنده عالی و موفق ساخته شود. در این‌جا قصد داریم تا با شما درباره تعدادی از عادت‌هایی که فروشندگان موفق دارند صحبت کنیم.


همچنین بخوانید : فاکتور رسمی چیست؟


 1. علاقه به فروش

اگر از یک فروشنده موفق سوال کنید که چه‌جیزی را درباره شغل و فعالیت خود دوست دارد، قطعا جواب او همه‌چیز خواهد بود. معمولا در این‌افراد انرژی باور‌نکردنی را خواهید دید و حتی این‌موضوع در اطرافیان آن‌ها هم نمود پیدا خواهد کرد. همه این‌ها از علاقه باور‌نکردنی‌شان به فروش نشات می‌گیرد.

فروش موفق
 • معمولا سوالات با‌ارزشی می‌پرسند.

فروشندگان موفق سوالات زیاد و مفیدی را از مشتریان خود می‌پرسند تا با نیاز‌های آنان بیشتر آشنا شوند. آن‌ها می‌دانند که یکی از بهترین راه‌های فروش محصولات و خدمات به افراد، فهمیدن اهداف، علایق و نگرانی‌های مشتریان خود است. اطلاع از این‌موارد هم با پرسیدن سوالات خوب و هوشمندانه اتفاق می‌افتد.

 • هر‌روز از ۱۰۰‌درصد خود بهره می‌برند.

آیا فکر می‌کنید که فروشنده‌ای موفق سخت کار می‌کند؟ خیر، یک فروشنده عالی، خیلی سخت کار می‌کند و در هر‌روز نهایت تلاش خود را برای رسیدن به اهدافش به‌کار می‌گیرد. فروشنده موفق هیچ‌گاه دست از تلاش بر‌نمی‌دارد و تا آخرین ساعات کاری روز سعی می‌کند تا فرد جدیدی را ملاقات کرده و به لیست مشتریان خود اضافه کند. در دایره لغات یک فروشنده موفق کلمه‌ای تحت عنوان “بهانه” یافت نمی‌شود و برای هر‌کاری راهی را پیدا خواهد کرد.

 • استفاده هوشمندانه از زمان

بسیاری از ما در زندگی روز‌مره خود توجه زیادی به تمرکز بر روی کار خود نداریم و ممکن است بار‌ها از کاری به کار دیگر جا‌‌به‌جا شویم. این در حالی است که فروشندگان موفق از زمان خود نهایت استفاده را می‌کنند و سعی می‌کنند تا بهره‌وری بالایی را تجربه کنند.

مدیریت زمان کار پیچیده‌ای نیست؛ کافی است برنامه‌ای مشخص تهیه کنید، برای کار‌های خود برنامه دشاته باشید و با دقت کافی برنامه‌ها را انجام دهید. زمان‌هایی از روز که بهره‌وری خوبی ندارند باعث عقب افتادن شما از فروش خواهد شد.

 • داشتن دانش کافی درباره خدمات و محصولات

یک فروشنده موفق باید درباره کالایی که ارائه می‌دهد، اطلاعات کافی و جامع داشته باشد، همه ویژگی‌های محصول را بداند و با نقاط ضعف و قوت آن کاملا آشنا باشد. همچنین باید از تغییرات و آپدیت‌های اخیر اطلاع کافی داشته باشند تا بتوانند رفتاری مناسب را ارائه کنند.


همچنین بخوانید : لید یا سرنخ فروش چیست؟


 • مسئولیت ‌پذیر هستند.

هر‌فرد موفقی در هر‌کاری باید بداند که موفقیت‌ها و شکست‌هایش به اقدامات خود او وابسته هستند و بهتر اسیت به‌جای انتظار از دیگران برای رسیدن به اهداف خود تلاش بیشتری کند.

 • مقاوم و سر‌سخت هستند.

بیشتر اوقات، کوهی از موانع بر سر راه ما قرار دارند، اما باید بدانیم که این سختی‌های مسیر است که حد موفقیت ما را بیشتر می‌کنند. فرد موفق همیشه به سمت این‌موانع حرکت می‌کند و آن‌ها را از میان بر‌می‌دارد. همیشه راه‌حل‌های جدیدی برای مسائل وجود دارد و تنها راز موفقیت در برابر مشکلات طاقت آوردن و تسلیم نشدن است.

 • داشتن اشتیاق فروان

داشتن انگیزه و اشتیاق در فروش بیشتر از آن‌چیزی که از دور به‌نظر می‌رسد، مهم است. چرا‌که یکی از تفاوت‌های اصلی فروشندگان موفق با دیگران در داشتن اشتیاق آن‌ها است. این اشتیاق را می‌توانید از پاسخ دادن آن‌ها به تلفن مشتری‌های‌شان مشاهده کنید.

 • صادقانه به‌فکر دیگران هستند.

فروشنده‌ای موفق است که علاوه‌بر تمرکز بر‌روی فروش، با مشتری خود می‌نشیند و نیاز‌های او را درک می‌کند. معمولا مشتری‌ها با این‌نوع از فروشندگان تعامل خوبی دارند و آن‌ها را برای خرید خود انتخاب می‌کنند.

 1. خلاق هستند.

خلاقیت فاکتوری بسیار مهم در فروش است. در جایی که دیگران کار را رها می‌کنند و تسلیم می‌شوند، فروشندگان موفق راه‌حل‌هایی جدید پیدا می‌کنند و در برابر شنیدن “نه” شوق و انرژی خود را از دست نمی‌دهند.

 1.   ایجاد رضایت کامل در مشتری

یک فروشنده خوب بعد از اتمام فرایند فروش، مشتری خود را تنها نمی‌گذارد و تلاش خود را برای تبدیل مشتری عادی به مشتری وفا‌دار ادامه می‌دهد. بعد از فروش، می‌توان با گرفتن باز‌خورد از مشتری و استفاده از نظرات و پیشنهاد‌های آنان، مسیر بهتری را در آینده برای رسیدن به اهداف خود انتخاب کرد.

 1. احترام به مشتری و رعایت ادب

بهترین فروشندگان، برای مشتریان خود ارزش زیادی قائل هستند. به‌عنوان مثال یک فروشنده عالی، وقت مشتری خود را با‌ارزش می‌داند و برای جلو‌گیری از هدر‌رفتن آن، برنامه‌ریزی می‌کند.

فروش

علاوه‌بر مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم بسیاری از عادت‌ها و فاکتور‌های دیگر وجود دارند که باید در زندگی کاری یک فروشنده موفق جاری شوند. فراموش نکنید که جزئیات بسیار مهم هستند و به‌راحتی از کنار مسائل ساده عبور نکنید.


بیشتر بخوانید : بازاریابی B2B چیست؟


سخن آخر

فروشندگان موفق تنها به ذات و استعداد خود تکیه ندارند و هر‌روز برای رسیدن به اهداف خود از همه انرژی خود کمک می‌گیرند. رسیدن به موفقیت در فروش امری ذاتی نیست و هر‌فردی با تلاش و ممارست می‌تواند به قله‌های آن دست پیدا کنند.

اگر دوست دارید به یک فروشنده موفق تبدیل شوید کافی است تلاش کنید و این تلاش را ادامه دهید؛ پر‌انرژی باشید و مطمئن باشید بازتاب این‌انرژی به خود شما باز خواهد گشت. اگر بتوانید ویژگی‌های خوب افراد موفق در زمینه فروش را تکرار کنید و آن‌ها به عادت‌های خود تبدیل کنید، بدون‌شک شما می‌توانید مشتریان بیشتری را بیابید و هر‌روز بیشتر از روز‌های قبل از فروش لذت ببرید.

نویسنده: احسان مهدیزاده

								
برچسب ها :
0 0 رای ها
رتبه
guest
2 دیدگاه ها
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
پرویز شاهقلی
پرویز شاهقلی
3 years ago

بی نظیر بود خیلی کار بردی هست

تیم محتوای فراپیام
تیم محتوای فراپیام
3 years ago

ممنون از توجه شما

مطالب مرتبط
دانلود کاتالوگ دمو