۶ نرم ‌افزار رایگان برای مدیریت پسوردها

احسان مهدیزاده
زمان مطالعه : 12دقیقه دیدگاهها

۶ نرم ‌افزار رایگان برای مدیریت پسوردهایتان

مدیریت پسورد

داشتن یک نرم‌ افزار مدیریت رمز عبور (پسورد یا همان گذرواژه) به خصوص درسال جدید می‌تواند تغییردهنده مسیر جریان‌های سودجویی و سرقت‌های اینترنتی باشد. این امر به ویژه در‌طی این بیماری همه گیر که میلیون ها نفر را مجبور به کار در خانه کرده و البته پرداخت‌های اینترنتی بیشتری را شامل شده بسیار کاربرد دارد و توضیح می‌دهد که چرا بسیاری از ما در چند وقت اخیر به دنبال “مدیریت پسورد”های خود بوده ایم.

اکثر ما تعداد زیادی حساب آنلاین داریم و این خیلی آسان است که عادت کنیم از رمز عبوری مشابه، برای چندین سایت استفاده کنیم، این تعیین پسوردهای مشابه، ممکن است در وهله‌ی اول برای دسترسی به آن در ذهنمان راحت باشد اما از سوی دیگر ما را در معرض خطرهایی واقعی قرار می‌دهد، بدین‌صورت که اگر فقط یکی از آن سایت‌ها به خطر بیفتد، تمام حساب‌های ما در معرض خطر قرار می‌گیرند.

امروزه کاربران شبکه های اجتماعی و متخصصان IT ده‌ها اپلیکیشن مدیریت رمز عبور را ارزیابی کرده‌اند، اما در پایان فقط تعداد معدودی از آنها را آزمایش کرده و به آنها اعتماد دارند.

چرا که انتخاب “بهترین” یک تصمیم مهم است، بنابراین ما بهترین گزینه‌ها را از میان حجم وسیع این نرم‌افزارها، انتخاب کرده‌ایم که می‌توانند روند مالی حساب‌ها و اکانت‌های شخصی شما را تغییر دهند. بنابراین شما می‌توانید بر اساس نیازهای خود یکی از آنها را متناسب با کیف پول خود انتخاب کنید.


همچنین بخوانید : https چیست ؟


ویژگی‌های اساسی برای انتخاب نرم افزار مدیریت پسورد

ویژگی‌های اساسی برای بیشتر افراد، نصب آسان و قابل استفاده بودن در تمامی پلتفرم‌های شخصی از قبیل: نصب بر روی دسکتاپ سیستم‌های کامپیوتر، لپ‌تاپ و البته تلفن همراه آنها است. بنابراین آنها می‌توانند درهر پلتفرمی که از مرورگر پشتیبانی می‌کند از این اپلیکیشن‌ها استفاده کنند.

تفاوت نرم‌افزارهای رایگان و پولی (غیر رایگان)

در شرایطی که استفاده از نرم‌افزارهای پولی، عموما غیر قابل دسترس است. برخی شرکت‌ها توانسته‌اند اپلیکیشن‌هایی را در اختیار افراد قرار دهند که اگرچه رایگان است، اما توانسته است کاربران زیادی را نیز به خود جذب کرده و البته اطمینان آنها را نیز جلب کند. همچنین این توسعه‌دهندگان نرم ‌افزار، توانسته‌اند تمام قابلیت‌ها و ویژگی‌های اپلیکیشن‌های پولی و غیر رایگان را نیز در اختیار کاربران قرار دهند.

این تفاوت‌ها در این زمینه آن است که:

 1. نرم ‌افزارهای غیر رایگان توانایی همزمان سازی در چندین دستگاه بصورت همزمان را ارائه کرده است که نرم‌ افزارهای رایگان از آن بهره‌مند نیستند.
 2. نرم ‌افزارهای رایگان محدودیت‌هایی مانند محدودیت استفاده از پسورد دارند. بدینصورت که این محدودیت استفاده می‌تواند میان ۵ تا ۱۵ پسورد باشد که تا کنون برای کاربران معمولی کافی بوده است.

۶ نرم‌افزار رایگان برای مدیریت پسوردهایتان

 1. LastPass Free

 این نرم‌افزار مدیریت رمز عبور رایگان توانسته است کاربران زیادی را در سال ۲۰۲۰ و در ابتدای سال۲۰۲۱ برای خود پیدا کند. این نرم‌افزار فضای ذخیره سازی رمز عبور نامحدود را در دستگاه‌های نامحدود ارائه می‌دهد و شامل یک سری محافظت‌های اضافی عالی است.

اصلی‌ترین ویژگی های امنیتی موجود در نرم‌افزار LastPass Free :

 • این نرم‌افزار حسابرسی رمز عبور ویژگی Security Challenge، طاق رمز عبور را مورد بازرسی قرار می‌دهد و رمزهای عبور ضعیف و تکراری را نشان می‌دهد. این برنامه همچنین شامل یک تعویض رمز عبور است که می‌تواند به طور خودکار رمزهای عبور تقریباً در ۸۰ وب سایت محبوب را تغییر دهد.
 • سازگاری ۲FA با برنامه‌های رمز یکبار مصرف مانند Google Authenticator کار می‌کند که هنگام ورود به سیستم خزانه رمز عبور شما، یک لایه امنیتی دیگر را برایتان ایجاد می‌کند.
 • احراز هویت داخلی گذرواژه‌های یکبار مصرف امن را برای تمام ورودهای آنلاین فعال شده با ۲FA ایجاد می‌کند. شما می‌توانید با نگه داشتن رمزهای عبور و ۲FA در یک مکان، به جای اینکه هر بار که به یک ورود به سیستم ۲FA دسترسی پیدا می‌کنید، به یک برنامه احراز هویت جداگانه وارد شوید. این امر باعث صرفه جویی در وقت شما می‌شود.
 • اشتراک با کاربری دیگر، به کاربران امکان می‌دهد رمزهای عبور، یادداشت‌ها و اطلاعات کارت اعتباری را با یک کاربر LastPass دیگر به اشتراک بگذارند.
 • عبور رمز رایگان، LastPass تنها مدیر رمز عبور رایگان در لیست نرم‌افزارهاست که اجازه ورود ممیزی رمز عبور، همگام سازی چند دستگاه، سازگاری ۲FA و اشتراک گذرواژه را ارائه می دهد.

LastPass Free تقریباً هرآنچه را که در یک مدیریت گذرواژه می‌خواهید را برای شما فراهم می‌کند، اما ارتقا به LastPass Premium ویژگی‌های بسیار خوب و بیشتری ر برایتان به همراه دارد. بیومتریک MFA، دسترسی اضطراری و اشتراک یک به چند باعث می‌شود LastPass Premium به طور قابل توجهی محصول راحت تری باشد. فضای ذخیره سازی نامحدود رمز عبور را در دستگاه‌های نامحدود فراهم می‌کند و شامل مجموعه‌ای از ویژگی‌های اضافی عالی است.


بیشتر بخوانید : بیگ دیتا یا کلان داده چیست؟


 •  NordPass

ساده ترین رابط برای همگام سازی چند دستگاه.

 NordPass  فضای ذخیره سازی امن و نامحدود رمز عبور را در چندین دستگاه با رابط کاربری ساده و آسان برای استفاده به شما ارائه می‌دهد. این نرم‌افزار از رمزهای عبور کاربر با الگوریتم XChaCha20 محافظت می‌کند که همان رمزگذاری گوگل برای ایمن نگه داشتن اطلاعات است.  همچنین شامل ورودهای بیومتریک است بنابراین فقط با استفاده از اثر انگشت می‌توانید به طاق رمز ورود خود وارد شوید. استفاده از NordPass بسیار آسان است زیرا که ساده ترین روند دسترسی به مدیریت رمز عبور برای راه اندازی را ارائه کرده است. این یک رابط کاربری ساده دارد که درک آن فقط چند ثانیه طول می‌کشد.

ویژگی‌های برتر نرم‌افزار NordPass Free :

 • NordPass Free امکان ذخیره نامحدود رمز عبور بر روی چندین دستگاه را برایتان فراهم می‌کند، که از اکثر رقبایش در این زمینه بهتر است، اما شما می‌توانید همزمان فقط بر روی یک دستگاه وارد شوید.
 • این نرم افزار مدیریت پسورد، امروزه یکی از بهترین مدیران رمز عبور رایگان در بازار است. رمزهای عبور نامحدود را در چندین دستگاه همگام سازی می‌کند، یک رابط بصری فراهم می کند و شامل احراز هویت بیومتریک برای دستگاه‌های سازگار است.
RememBear
 • RememBear

یک رابط کاربری سرگرم کننده، آسان برای استفاده برای یک دستگاه واحد.

نرم‌افزار RememBear یک رابط کاربری بسیار بازیگوش، ساده و بصری دارد همراه با انیمیشن‌های خرس‌های دستی!

RememBear همچنین تیم خوبی دارد که توسط همان شرکت ارائه دهنده شبکه خصوصی مجازی (VPN) قابل اعتماد ساخته شده است.

RememBear Free نیز مانند برنامه‌های دیگر به‌صورت رایگان تنها یک دستگاه را پوشش می‌دهد، بنابراین اگر به بیش از یک دستگاه یا همگام سازی چند دستگاه نیاز دارید، باید از گزینه‌ی پرو یا غیر رایگان این برنامه استفاده کنید.

 RememBear یک سیستم دستاورد جالب ارائه می‌دهد که به دلیل دسترسی به عملکردهایی مانند وارد کردن طاق رمزعبور قبلی یا نصب پسوند مرورگر RememBear ، به کاربران پاداش می‌دهد. به‌این صورت که شما برای هر‌ویژگی که قفل آن را باز می کنید، یک کارتون خرس زیبا دریافت می‌کنید. این یک روش جالب برای کمک به کاربران جدید است که می‌توانند دریابند چگونه از مدیریت گذرواژه خود بیشترین بهره را ببرند.

استفاده از RememBear با رابط کاربری مفید و خرس‌های متحرک بسیار آسان است. همچنین دارای محافظت از حریم خصوصی، ورود بیومتریک و ذخیره نامحدود رمز عبور است، اما فقط برای یک دستگاه. این یک گزینه عالی برای کاربران جدید مدیریت رمز عبور است که به دنبال پوشش یک تلفن یا لپ تاپ هستند.

 • Bitwarden

گزینه منبع آزاد با ذخیره رمز عبور نامحدود.

Bitwarden مدیر رمز عبور منبع باز قدرتمند، با یک برنامه رایگان سخاوتمندانه است. این برنامه فضای ذخیره سازی نامحدود رمز عبور را برای شما فراهم می‌کند و تعداد نامحدودی از دستگاه را نیز پوشش می‌دهد.

Lastpass تنها مدیر رمز عبور دیگر در این لیست است که این کار را انجام می‌دهد. Bitwarden همچنین “متن باز” است ، به این معنی که کد منبع Bitwarden به صورت آنلاین در دسترس است، بنابراین یک جامعه بزرگ از توسعه دهندگان به طور مداوم در تلاش هستند تا این محصول را تا آنجا که ممکن است برای کاربرانشان امن و ایمن کنند.

 • Sticky Password free

سازگار با مرورگرهای بالا

Sticky Password Free فضای ذخیره سازی رمز عبور نامحدود را در دستگاه‌های نامحدود ارائه به شما ارائه می‌کند، اما بین دستگاه‌ها همگام سازی ایجاد نمی‌کند! مانند LastPass و NordPass  که یک دردسر مهم است.

با این حال، چند ویژگی منحصر به فرد را ارائه می‌دهد که آن را به یک انتخاب جذاب تبدیل می‌کند، مانند:

 • ورودهای بیومتریک از انگشت یا اسکن صورت برای دسترسی به طاق رمز عبور خود در هر دستگاهی که از اسکن بیومتریک پشتیبانی می‌کند.  
 • سازگاری مرورگر Sticky Password با ۵ مرورگر محبوبChrome ، Firefox، Edge ، Operaو Safari
 • قابلیت حمل USB برای دسترسی به گذرواژه مهم در هر رایانه شخصی Windows این امر به ویژه برای دانشجویان و مسافرانی که نیاز دارند از رایانه‌های مختلف به حساب آنلاین خود دسترسی پیدا کنند بسیار ارزشمند است.
dashlane
 • Dashlane

ویژگی‌های اضافی عالی اما فضای ذخیره سازی محدود

Dashlane انتخاب کاربران برای بهترین مدیریت کل رمز عبور در سال ۲۰۲۱ است و نسخه رایگان دارای بسیاری از ویژگی های مشابه است. Dashlane شامل برخی از بهترین ویژگی‌های یک سیستم مدیریت رمز عبور رایگان است:

 • تغییر رمز عبور با یک کلیک:  Dashlane به طور خودکار گذرواژه بیش از ۵۰۰ وب سایت محبوب را جایگزین می‌کند.
 • اشتراک گذرواژه : اجازه می‌دهد تا حداکثر ۵ رمز عبور با سایر کاربران Dashlane به اشتراک بگذارید.
 • دسترسی اضطراری: درصورت از یادبردن گذرواژه اصلی خود، یا به هر دلیلی قادر به ورود به سیستم، به کاربر معتمد اجازه دسترسی به حساب خود را می‌دهد.
 • اعلان های نقض در صورت نمایش هرگونه ورود به سیستم، هشدارهای فوری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 Dashlane Free در اصل نسخه آزمایشی Dashlane Premium است.

Dashlane Free برخی از ویژگی‌های بسیار مفید را به شما ارائه می‌دهد که اکثر مدیران رمز عبور فقط در نسخه‌های پولی خود مانند تعویض رمز عبور با یک کلیک، دسترسی اضطراری و اعلان‌های نقض ارائه می‌دهند.


همچنین بخوانید : فوروارد کردن خودکار ایمیل


با این حال، محدودیت ۵۰ رمز عبور برای یک دستگاه باعث شده است که این محصول برای اکثر افراد بسیار محدود باشد.

جمع بندی

امروزه محافظت از رمزهای اینترنتی از قبل اهمیت بیشتری پیدا کرده زیرا که بیشتر خریدها به صورت اینترنتی انجام می‌شود و از طرفی دزدی بیشتر شده است. سودجویان تنها با داشتن رمز شما می‌توانند به چند کارت شما دسترسی داشته باشند پس در درجه اول شما باید رمزهایی غیرمشابه برای کارت‌هایتان انتخاب کنید.

امروزه نرم‌افزارهایی جدیدی برای نجات شما از سودجویان وجود دارد که خیلی از آن‌ها به‌صورت رایگان ارایه می‌شوند. در این متن چند نمونه از این نرم‌افزارها نام برده شده است. بخاطر داشته باشید که استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت پسوردها اصولا بر پایه‌ی پیشنهادات فردی مصرف کننده متمرکز است.

پس، بهتر است، ابتدا تمام دستورالعمل‌ها و مدیریت شخصی نرم‌افزار راهنمای مدیریت گذرواژه  را مطالعه کرده، سپس با خیال راحت از آنها استفاده کنید.از اینکه با ما در شبکه دانش فراپیام همراه بودید سپاسگذاریم.

نویسنده: احسان مهدیزاده

								
برچسب ها :
0 0 رای ها
رتبه
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب مرتبط
دانلود کاتالوگ دمو